Еллеман заявив про помилку у висновках NYT про постачання ракетних двигунів КНДР

Поділитися
Еллеман заявив про помилку у висновках NYT про постачання ракетних двигунів КНДР Эллеман повідомив про помилку трактування його висновків
Його дослідження стосувалися лише технічної сторони питання.

Американське видання The New York Times неточно опублікувало висновки спеціаліста з ракетних питань Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) Майкла Еллемана у своєму матеріалі про можливі постачання Україною ракетних технологій КНДР, повідомив автор дослідження в інтерв'ю "Голосу Америки".

Еллеман повідомив, що його дослідження стосувалися лише технічної сторони питання.

"Я не знаю, які джерела використовували в New York Times. Я тільки знаю, що я їм сказав. Я людина технічна. Стало очевидно, що Північна Корея отримала якусь технологію. Якщо звузити коло джерел цієї технології, проаналізувавши її останні тестування та настройки двигуна, можна зрозуміти, які зміни вони зробили. І це все звужує коло джерел, які могли б надати їм цю технологію", - сказав він.

Він також нагадав, що до 2006 року РФ купувала в українського заводу "Південмаш" ракети-носії Циклон-2 і зазначив, що не знає, замішана Україна в поставках даних технологій в КНДР, оскільки доступ до технологій мали і росіяни.

Він також підкреслив, що не контактував з Росією.

"Я не беру участі в пропаганді, яку проводить Росія", - заявив Еллеман.

Еллеман також додав, що доказів причетності до поставок двигунів української влади немає.

"Якщо ці технології і поставили з України, то українська влада про це, напевно, не знали", - сказав він.

Еллеман також заперечує причетність до даних постачання і керівників заводу "Південмаш".

Нагадаємо, раніше на сайті американської газети The New York Times була опублікована стаття під заголовком "КНДР могла добитися успіху у випробуванні ракет завдяки двигунам з України". В цьому матеріалі, з посиланням на дослідження спеціаліста з ракетним питань Майкла Эллемана йдеться про те, що останні успіхи КНДР випробування міжконтинентальної балістичної ракети "стали можливі завдяки покупкам потужних ракетних двигунів на чорному ринку, ймовірно, з українського заводу, що має історичні зв'язки з російською ракетною програмою".

У свою чергу, ДП "Південний машинобудівний завод" (Дніпро) спростував припущення про причетність підприємства до ракетної програми КНДР. На підприємстві також зазначили, що Південмаш "не тільки не є основним виробником ракет для РФ, але і взагалі не поставляє в РФ ні ракети, ні їх деталі та складальні одиниці, включаючи ракетні двигуни".

Пізніше експерт по ракетам з Міжнародного інституту стратегічних досліджень Майкл Эллеман, на якого посилалися в розслідуванні The New York Times, заявив про те, що не стверджував про причетність української влади до постачання ракетних двигунів в КНДР.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі