В Україні запроваджено систему електронних сервісів, що дозволяють навчатися навіть під час відключень електрики, повідомив міністр освіти Сергій Шкарлет.
«Найголовніше – це бажання навчатися, і завжди можна надолужити пропущену тему. І саме цим намагаються оперувати наші освітяни. Ми запровадили електронні додатки, які дозволяють навіть в умовах відключення світла, в режимі відсутності інтернету працювати з електронними ресурсами», - наголосив міністр.
- Електронна бібліотека на порталі Інституту модернізації змісту освіти містить 1 335 підручників всіх назв з 1 по 11 клас.
- Видавництво «Ранок» відкрило доступ учням і педагогам до електронних підручників для першого і п'ятього класу з усіх предметів;
- Компанія EdPro відкрила до 31 грудня безоплатний доступ до електронних підручників;
- Всеукраїнська школа онлайн пропонує 2,5 тисячі навчальних курсів і до кінця року буде завантажено ще 1 тисячу;
- Впроваджено єдиний гейміфікований застосунок «Вивчаю – не чекаю» для учнів перших-четвертих класів, який працює офлайн.
«Наразі Міністерство освіти і науки робить усе можливе, аби рівень знань українських учнів не знижувався і був на відповідному рівні», - наголосив Шкарлет.
У системі освіти завжди було багато проблем, а з війною їх істотно побільшало. Хто знає про них краще за освітнього омбудсмена? До нього стікаються звернення з усієї країни і від батьків, учителів; з різних куточків – з глибокого тилу й окупації. Така робота в полях дозволяє побачити те, чого не видно з чиновницьких кабінетів. Як вдається давати раду проблемам, на які немає відповіді, читайте в інтерв’ю Оксани Онищенко із Сергієм Горбачовим «Освітній омбудсмен: «Ми ризикуємо втратити ціле освітнє покоління».