Експорт українських озброєнь на світовому ринку може зрости до 2-3 млрд дол. на рік - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Експорт українських озброєнь на світовому ринку може зрости до 2-3 млрд дол. на рік - експерт
Відпустити закручені гайки ВТС насправді державі вкрай вигідно.

За підрахунками ЦДАКР, обсяги експорту українських озброєнь на світовому ринку можуть зрости з нинішніх 770 млн дол. до 2-3 млрд дол.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Валентин Бадрак, директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння. За словами автора, хоча в "Укроборонпромі" вважають, що в Україні немає кінцевої продукції для таких поставок, насправді гнучкий приватний сектор плодить їх дуже швидко, розширюючи як внутрішню кооперацію, так і результати міжнародних проектів.

При цьому Україна не буде втрачати від виносу виробництва за кордон. "Мені відомі, як мінімум, чотири підприємства, які усвідомлено розвивають виробництва в іноземних державах через те, що з України не можуть вести адекватну зовнішньоекономічну діяльність. Причому мова йде про такі напрямки, як радіолокаційні засоби виявлення, засоби боротьби з БАК, радіотехнічна розвідка... Поки не буде змін, з країни будуть вислизати критичні технології та прибуток від їх реалізації", - заявляє експерт.

Але сенс змін не у відмові від послуг "Укрспецекспорту" і створеної маркетингової системи, а в тому, щоб мати право вибору: якщо вигідні умови надає спецекспортер, вони приймаються, якщо підприємство саме знаходить покупця, обходиться без посередника.

"Не варто думати, що так виникнуть ризики несанкціонованих поставок або втрати якості. Ніхто не виступає за скасування верховенства Комісії з питань ВТС та експортного контролю при РНБОУ у прийнятті політичних рішень. Ніхто не виступає проти контролю держави з боку Державної служби експортного контролю. Зате при цьому ДК "Укроборонпром" позбавиться від невластивих для господарської структури регуляторних функцій. А з питанням якості завжди чудово справлявся сам іноземний замовник", - зазначає директор ЦДАКР.

Детальніше про особливості нового закону читайте у статті Валентина Бадрака "Робота "оборонки": годинник з уповільненим ходом" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі