Експерти скептично оцінили похід активістів і волонтерів у політику

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Експерти скептично оцінили похід активістів і волонтерів у політику Волонтери зібралися в Раду
Практично всі відомі волонтери та активісти отримали пропозицію як мінімум від однієї партії.

Експерти та громадські активісти неоднозначно оцінюють включення у виборчі списки перед парламентськими виборами волонтерів та журналістів.

Як пише у своєму матеріалі в ZN.UA Алла Котляр, "є побоювання, що волонтери у списках - не більш ніж рекламна акція, яка дозволить лідерам партій протягнути під кілька нових імен набагато більшу кількість старих, вже дискредитованих".

Віталій Кулик, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства в коментарі ZN.UA сказав: "Я сподіваюся, що проходження громадських активістів трошки розхитає парламент і зробить його більш прозорим. Але якщо система зламає цивільних активістів, то в перспективі це буде величезний удар по громадянському суспільству".

Юрій Бірюков, керівник волонтерської організації "Крила Фенікса", радник президента України: "Я вже трохи занурився в це болото і прекрасно розумію, що, по-перше, волонтери не настільки відомі і популярні в країні. Хіба що в рамках Інтернету. Тому ідея із створенням партії волонтерів і заглухла. Адже п'ять-шість чоловік, які в кращому випадку пройшли б у Верховну Раду, не мали б ні ваги, ні впливу, і користі від них не було б ніякого. Волонтери займаються допомогою армії. Цим потрібно займатися і далі. Але замість цього вони навіщо пішли у ВР. Тепер вони будуть законопроектами займатися, чи що? Я не думаю, що їх мотиви корисливі. Вони щиро вірять у те, що зможуть щось змінити. Але дуже скоро їх спіткає розчарування".

Олег Покальчук, соціальний психолог: "Масовий похід волонтерів в політику безсистемний і швидше нагадує втечу, евакуацію з корабля українського суспільства, яке, за законами термодинаміки, хоче повернутися в стан спокійного м'якого загасання і осіннього впадання у сплячку. По-справжньому громадянське суспільство провело б серед себе кастинг і через якісь подібності праймеріз делегувала б людей в політику. Частково воно і намагався це зробити, але в Україні воно ще дуже юно, недосвідчено і романтично, щоб це було кваліфіковано".

Дана Ярова, волонтерське об'єднання "Народний фронт": "Верховна Рада - це законодавчий орган влади. Я не вірю, що зараз туди прийдуть люди, які почнуть голосувати за правильні закони і проштовхувати правильні речі. Поки йде війна, у мене немає часу займатися ні передвиборчою кампанією, ні законодавством. Треба закінчити те, що ми робимо. Я взагалі вважаю, що на сьогоднішній день волонтери - це виконавці. Ми робимо функціонал виконавчої влади - блискавично, якісно і результативно. І поки йде війна, це правильно".

Докладніше читайте в матеріалі Алли Котляр "Про свіжі огірки і якість розсолу, або Чи потрібні волонтери в політиці" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі