Експерт розповів, чому потрібно обмежити експорт брухту після перезапуску "Електросталі"

Поділитися
Експерт розповів, чому потрібно обмежити експорт брухту після перезапуску Фото: сайт Мінпром
Прогнозується, що попит на брухт зросте на 500-600 тисяч тонн на рік.

Уряду України необхідно терміново запроваджувати заходи, що обмежують експорт металобрухту, оскільки після повноцінного запуску метзаводу "Електросталь" у Кураховому дефіцит сировини збільшиться на 500-600 тис. тонн на рік.

Таку думку у коментарі Мінпрому висловив президент Об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков.

Він також зазначив, що поновлення роботи ще одного електрометалургійного підприємства в Україні є позитивним явищем. "Це підприємство раніше працювало з перебоями якраз через брак металобрухту. А оскільки завод придбала компанія, яка займається ломозаготівлею, то забезпечення сировиною саме цього підприємства буде гарантовано", - сказав О.Каленков.

"Але для всієї галузі це означає, що попит на брухт зросте на 500-600 тис. тонн на рік. Враховуючи, що пропозиція брухту обмежена, це означає, що на таку ж цифру збільшиться дефіцит сировини для інших виробників", - додав він.

Таким чином сьогодні актуальність захисту українського ринку від недобросовісного експорту зростає, упевнений президент "Укрметалургпрому". "Всі металурги розраховують на те, що Кабінет міністрів таки ухвалить рішення і обмежить експорт брухту. Це може бути зроблено або підняттям мита до рівня, коли воно зможе виконувати свою регулюючу функцію - близько 200 євро/тонну; або ж запровадженням тимчасової повної заборони на експорт брухту. Ми сподіваємося, що це буде зроблено найближчими тижнями, бо щодня безконтрольного вивезення металобрухту призводить до додаткових втрат для бюджету та зниження валютної виручки", — наголосив О.Каленков.

О.Каленков також звернув увагу на майбутнє традиційне зниження ломозаготівлі у зимовий період. "І тому крім зростання цін, крім вивезення сировини, яка могла бути перероблена в Україні, ми реально можемо прийти до того, що металургійні підприємства будуть виробляти менше продукції, тому що їм не вистачає брухту", - резюмував президент "Укрметалургпрому".

Раніше видання UAprom повідомило про те, що донецький бізнесмен Ігор Андрєєв наприкінці осені 2021 року продав "Електросталь", що тривалий час простоювала, найбільшої в Україні ломозаготівельної компанії "Укрмет".

Нагадаємо, за підсумками січня-жовтня експорт металобрухту з України злетів у 15,5 раза, до 0,5 млн. тонн. Це рекордний показник за останні кілька років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі