Експерт пояснив, чому деякі пенсіонери не отримали підвищення пенсій

Поділитися
Експерт пояснив, чому деякі пенсіонери не отримали підвищення пенсій © freepik/freepik
У грудні відбувся черговий етап перерахунку пенсійних виплат.

Попри війну, в Україні з 1 грудня 2022 року пенсіонерам підвищили пенсії. Перерахунок пенсій торкнувся різних категорій громадян, але деякі з них залишилися незадоволеними. Експерт з пенсійних питань Сергій Коробкін розповів «Соціальній інформаційній платформі», чому деякі пенсіонери отримали лише незначне підвищення пенсій.

Підвищення пенсій: чому не всі пенсіонери його отримали

Експерт на різних прикладах пояснив, чому деякі отримали незначне підвищення пенсій, а деяким пенсіонерам не провели перерахунок пенсій.

Він зазначив, що розмір мінімальної пенсії за віком в Україні становить 2093 грн. Цей розмір у грудні не переглядали. Якщо пенсіонер отримував, наприклад, 2100 грн пенсії, то розмір його пенсії у грудні не збільшився.

«Йдеться про ті пенсії, де основний розмір виплати значно нижчий мінімального. До таких пенсій держава встановлює доплату, щоб їх загальний розмір був не нижчим ніж 2100 грн. Дуже часто в таких випадках йдеться про недостатню кількість стажу», – йдеться у повідомленні.

Коробкін зазначив, що трапляються випадки, коли людина мала великий стаж, але її пенсія також не зросла з 1 грудня 2022 року.

«Припустимо, це жінка, якій понад 70 років. Як відомо, у жінок старшого віку зі стажем понад 30 років, загальний розмір пенсії з усіма надбавками не може бути меншим ніж 3000 грн. Припустимо, на 1 жовтня її основний розмір пенсії разом з надбавкою за стаж був меншим вказаної суми. У такому разі держава встановлює доплату, щоб загальний розмір пенсії був не нижчим ніж 3000 грн. З 1 грудня через зміну прожиткового мінімуму могла трошки зрости доплата за стаж і таким чином змінитися структура складових пенсії, але її загальний розмір залишився без змін», – пояснив він.

Чому деякі пенсіонери отримали незначне підвищення пенсії

Експерт зауважив, що є багато людей, яким пенсію підвищили.

«Інше питання, що розмір підвищення — дуже низький: комусь додали 7 грн, комусь — 15 грн, а є і такі люди, які запевняють, що їм додали менше ніж 1 грн, тобто копійки в прямому сенсі. Таких прикладів дуже багато», – пояснює він.

Коробкін пояснив, що в Україні за кожний повний рік стажу, відпрацьованого понад 30 років жінками й 35 років чоловіками, пенсія збільшується на 1 %, але не більше ніж на 1 % від прожиткового мінімуму.

Для тих, хто пішов на пенсію до 1 жовтня 2011 року, понаднормовим вважається стаж, відпрацьований жінками понад 20 років і чоловіками — 25 років.

Отже, з 1 грудня розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб зріс з 2027 грн до 2093 грн. Таким чином, мали дещо зрости доплати за стаж у тих, чий основний розмір пенсії більший прожиткового мінімуму.

Також 1 грудня підвищили мінімальну виплату для осіб, молодших 70 років. Таким особам, якщо вони мають повний стаж, пенсія встановлюється в розмірі, не нижче ніж 2500 грн (раніше було 2300 грн). При цьому, якщо стажу менше ніж 30/35 років відповідно, то мінімальна пенсійна виплата все одно зростає пропорційно до наявного страхового стажу, виходячи з розміру 2500 грн.

Нагадаємо, що в межах пенсійної реформи в Україні відбувається поступове підвищення пенсійного віку та стажу для пенсіонерів. У 2022 році для виходу на пенсію необхідно мати мінімум 29 років стажу, тоді як у 2023 році необхідний стаж зросте.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі