Суддя Вищого антикорупційного суду Наталія Мовчан відправила колишнього очільника державної фіскальної служби Романа Насірова під арешт до 17 грудня. Вийти на волю Насіров зможе, якщо внесе рекордну заставу в розмірі 523 млн гривень.
У цьому випадку він повинен буде дотримуватися низки обов’язків: не відлучатися з Києва без дозволу детективів, прокурорів чи суду, утриматися від спілкування зі свідками, здати закордонний паспорт і носити електронний браслет, повідомляє Центр протидії корупції.
Запобіжний захід Насірову обрали у справі про одержання 5,5 млн доларів та понад 21 млн євро хабарів, які йому міг платити власник агрохолдингу Олег Бахматюк. За версією слідства, за ці кошти Насіров допоміг компаніям Бахматюка у прискореному режимі отримати відшкодування ПДВ.
Під час слухань з’ясувалося, що Роман Насіров має британське громадянство і дві квартири у Лондоні. Також він подавав заяву на репатріацію до Ізраїлю, куди до початку повномасштабної війни виїхала його дружина з дітьми. Сам же Насіров у період воєнного стану п'ять разів виїздив за кордон.
Окрім справи про махінації з відшкодуванням ПДВ, Насіров також підозрюється в епізоді «газової справи» Олександра Онищенка зі збитками на 2 млрд грн, а Бахматюк має підозру у справі про розкрадання 1,2 млрд грн кредиту НБУ для його «ВіЕйБі Банку».
Зауважимо, результат у справах, проєкти підозр за якими були готові ще кілька років тому, але їхнє підписання блокувалося, з'явився з призначенням новим керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександра Клименка.
На який і ким підготовлений ґрунт прийшов новий керівник САП? Які антикорупційні розслідування може пред'явити країні насамперед? Як може вплинути на результати роботи САП новий генпрокурор Андрій Костін? Чи запрацює антикорупційний блок на повну потужність? Читайте у статті Інни Ведернікової «Увімкнення САП. В Україні відкривається антикорупційний фронт».