Екс-заступник генсека НАТО не сумнівається у праві України на членство в альянсі

Поділитися
Екс-заступник генсека НАТО не сумнівається у праві України на членство в альянсі Вершбоу радить Україні продовжувати роботу над наближенням своєї армії до стандартів НАТО. © Верховна Рада
Однак, за його словами, це далека перспектива.

Україна повинна продовжити реформу Збройних сил і програму модернізації своєї армії, щоб наблизитися до стандартів НАТО. Про це сказав колишній заступник Генерального секретаря альянсу Александр Вершбоу в інтерв'ю Deutsche Welle.

Він зауважив, що приєднання України до НАТО - це питання далекої перспективи. Але у при цьому, ні в кого не має бути сумнівів щодо права України на членство.

"Думаю, це радше питання далекої, ніж близької перспективи, але гадаю, що союзники погоджуються з тим, що право України на повноцінне членство не може ставитися під питання. Торік у НАТО погодили суттєво посилити співпрацю з Україною відповідно до Комплексного пакету допомоги, який схвалили на Варшавському саміті. Думаю, що перевагою стала постійна присутність радників НАТО в Україні, участь України у маневрах та тренуваннях НАТО та, звичайно, те, що багато членів НАТО на чолі з США надають пряме сприяння та вишколюють Збройні сили України", - зазначив Вершбоу.

Він також звернув увагу на присутність бійців з низки країн НАТО під час урочистостей з нагоди 26 річниці незалежності України. На його думку, це був не просто символічний жест.

"Це конкретна демонстрація відданості членів НАТО (і не лише тих, що були представлені, але всіх членів НАТО) незалежності та суверенітету України. Сигнал того, що Захід не прийме російських амбіцій із відновлення гегемонії на колишньому радянському просторі, і того, що ми продовжуватимемо підтримувати зусилля України із самозахисту, збереження незалежності та повернення окупованих Росією територій", - підкреслив екс-заступник генсека НАТО.

Також він зазначив, що зброя США в руках України може допомогти дипломатії. Передача американської зброї українським військовим цілком можлива і частково залежить від того, чи будуть позитивні зрушення на переговорах у Мінську.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі