Прокуратура Києва вручила повідомлення про підозру у скоєнні посадових злочинів екс-начальнику департаменту 3.
За даними прокуратури, Коломієць санкціонував оплату комп'ютерного обладнання, яке так і не почало працювати. Таким чином, державі було завдано збитків на суму 2 млн грн, пише "КоммерсантЪ-Україна".
Повідомлення про підозру було вручено Коломійцю за ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу україни ("службове підроблення"; позбавлення волі від 2 до 5 років) і ч. 3 ст. 364 ("зловживання службовим становищем"; позбавлення волі на термін від 5 до 12 років).
"У 2009 році департамент ДАІ уклав договір з підприємством "Інком" на постачання та інсталяцію комп'ютерного обладнання та програмного забезпечення для створення єдиної централізованої системи обліку адміністративних правопорушень. Підрядник також мав навчити персонал роботі з цією системою", - розповіла виданню керівник прес-служби прокуратури Києва Яна Соболевська.
За її словами, планова ревізія департаменту виявила, що система не працює. У лютому 2012 року було порушено кримінальну справу за фактами підроблення та зловживання службовим становищем посадових осіб. Експертизи показали, що департаменту ДАІ було поставлено обладнання без відповідного програмного забезпечення.
"Незважаючи на те, що керівництву департаменту було відомо, що обладнання не працює, було підписано акт прийому-передачі виконаних робіт, а підрядчику перераховано близько 2 млн грн", - зазначила Соболевська.
У компанії "Інком" здивувалися претензіям прокуратури. "Скарг із боку замовника до компанії не надходило. Всі акти виконаних робіт було закрито, а це означає, що постачання устаткування і всі інші пункти договору виконано в повному обсязі", - запевнили у прес-службі "Інкому".
Ідея створення у ДАІ єдиної системи обліку адміністративних правопорушень належала колишньому міністру внутрішніх справ Юрію Луценку (2005-2006 та 2007-2010 роки).
"Завдання було поставлено ДАІ у 2008 році. Передбачалося, що виписування і облік сплати штрафів в автоматичному режимі дозволять знизити корупцію. Дані фотофіксації правопорушень повинні були автоматично передаватися в єдину комп'ютерну базу і розсилатися порушникам, щоб штраф не міг скасувати ані начальник ДАІ, ані міністр. Зараз інспектор віддає протоколи про штрафи начальству, але якщо надходить дзвінок із проханням вилучити той чи інший протокол - папір зникає", - пояснив Луценко.
За його словами, про махінації колишніх підлеглих йому було невідомо.
"Сергій Коломієць за два роки зміг знизити смертність на дорогах на 30%, це 7 тис. збережених життів. Він виконував поставлені завдання. Якщо при цьому було допущено нецільове використання коштів - треба відповідати. Але відповідати повинен той, хто взяв гроші і дав неякісний продукт. Інакше це не покарання, а знаходження винного", - підкреслив Луценко.
Днями суд обере Коломійцю запобіжний захід.
Коломійця двічі призначали начальником департаменту ДАІ МВС: у березні 2005 року та у грудні 2007-го за міністра Юрія Луценка. Був звільнений з посади новим головою МВС Анатолієм Могильовим у березні 2010 року. !zn
Читайте також:
У ДАІ поскаржилися на нестачу працівників
ГПУ завела справу про розголошення держтаємниці екс-головою СБУ Валентином Наливайченком
Кузьмін: Луценко - дрібний злодій, який вчить країну, як їй жити