Екс-керівників Державного підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України, які відповідали за роботу державних реєстрів, оголошено в міжнародний розшук. Про це заявила міністр юстиції України Олена Лукаш.
"Попередні керівники ДП "Інформаційний центр" вже перебувають у міжнародному розшуку, на території держави не з'являються, не співпрацюють зі слідством, але для мене головне, що громадяни та особи, які мали доступ до реєстрів, більше не відчувають незручностей, а спокійно реєстрами користуються", - заявила вона.
Вона зазначила, що остаточні висновки про ситуацію, яка виникла на початку жовтня з реєстрами, повинні робити правоохоронні органи і суди.
"Головне ж, що блокування реєстрів припинено, інформація у реєстрах залишилася недоторканою, повною, такою, як вона і була. А тими, хто це зробив, займаються правоохоронці", - зазначила міністр юстиції.
Міністр підкреслила, що винуватців блокування реєстрів не цікавили дані реєстрів як такі: "Коли ти отримуєш мільйони доларів і нічого при цьому не робиш, тебе абсолютно не цікавлять якісь доручення, виконавчі дії щодо когось, чи є у когось там шлюб, розлучення тощо".
"Їх цікавило лише привласнення державних коштів, які вони отримували як роялті - так званих авторських платежів", - заявила вона, додавши, що на сьогоднішній день команда фахівців Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації Служби безпеки України, прокуратури і Міністерства внутрішніх справ працює над цими питаннями.
Раніше повідомлялося про те, що з 1 по 3 жовтня 2013 роботу держреєстрів України було припинено. Генеральна прокуратура заявила, що на "Інформаційний центр" Мін'юсту було здійснено хакерську атаку. У свою чергу працівники Держінформ'юсту заявили про рейдерське захоплення держреєстрів.
14 жовтня розробник програмного забезпечення доступу до державних реєстрів, компанія "Арт-майстер", звернувся до генерального прокурора Віктора Пшонки з вимогою порушити кримінальні справи на посадових осіб Мін'юсту та т.в.о. генерального директора Держінформ'юсту Леоніда Богданова, а 15 жовтня деякі рахунки компанії "Арт-майстер" було заблоковано.
Також, 15 жовтня голова Мін'юсту Олена Лукаш заявила, що на рахунку TOB "Арт-майстер" та TOB "3-Т" за останні 13 років було перераховано більш $ 400 мільйонів. Однак, 23 жовтня адвокат "Арт-майстра" Михайло Рєзнік заявив, що компанія отримала у п'ять разів менше озвученої міністром суми у $ 400 мільйонів.
24 жовтня вранці в офіс компанії "Арт-майстер" увірвалася група невідомих, які представилися співробітниками відділу з боротьби з кіберзлочинністю. Вони заблокували входи до офісу і нікого не впускали і не випускали до вечора. "Арт-майстер" також стверджував, що більше 5 останніх місяців Держінформ'юст не в повному обсязі здійснював виплати за договорами з розробником ПЗ, а в останні 3 місяці оплата припинилася зовсім. За станом на 31 серпня заборгованість Держінформ'юсту перед ТОВ "Арт-майстер" становила понад 76,5 млн грн. !zn
Читайте також:
Мін'юст за 3 роки заплатив більше мільярда за користування держреєстрами
Генпрокуратура зайнялася розслідуванням злому державних реєстрів
СБУ заявила про відсутність витоку персональних даних громадян через збій у роботі держреєстрів