Екс-голову Апеляційного суду Криму залишили під арештом до кінця травня

Поділитися
Екс-голову Апеляційного суду Криму залишили під арештом до кінця травня Чорнобук залишиться у СІЗО до 24 травня
Захист підозрюваного у держзраді клопотав про відведення слідчого судді, суд відхилив клопотання.

Голосіївський районний суд Києва у вівторок, 26 березня, продовжив запобіжний захід колишньому голові Апеляційного суду Криму Валерію Чорнобуку, повідомляє "Громадське".

Він залишиться у СІЗО ще на 60 діб – до 24 травня. Попередній термін арешту колишнього судді спливав у середу, 27 березня.

Під час судового засідання захист Чорнобука клопотав про відвід слідчої судді Наталії Чередніченко, суддя Юрій Мазур клопотання відхилив.

"Адвокат Костянтин Грицишен стверджував, що протоколи допитів свідків у справі Чорнобука у більшій частині тексту збігаються один з одним, а відеоінтерв'ю про переведення кримських судів на російські закони, яке Чорнобук дав в березні 2014 року – "змонтоване" та "має невідоме походження", - йдеться у матеріалі.

Захисники підозрюваного у державній зраді також вчергове наполягали на тому, що на момент затримання їх підзахисний мав статус адвоката, а отже його затримання у загальному порядку є незаконним. До того ж, він нібито не отримував повістки від прокуратури, оскільки проживав не за тією адресою, де його шукали слідчі, тож не знав, що перебуває у розшуку. А обраний судом запобіжний захід "не обґрунтований потребами слідства".

Своєю чергою сторона обвинувачення зауважила, що адреса, яку вказує своєю Валерій Чорнобук, є адресою приватного летовища його родини. Що ж до обґрунтованості запобіжного заходу, слідчий прокурор Тетяна Косяченко наголосила на наявності ризиків переховування екс-судді від слідства, зокрема в окупованих РФ Криму та Донбасі, і тиску на свідків, зокрема, колишніх колег.

Продовження терміну досудового розслідування і терміну тримання Чорнобука під вартою обґрунтовано тим, що тривають експертні дослідження матеріалів справи, наголосила прокурор.

Сам Валерій Чорнобук знов заперечував усі обвинувачення та заявляв, що стосовно нього ГПУ "коїться злочин". Він також погрожував суддям проблемами у майбутньому, за умови зміни політичної ситуації в країні. "Подумайте, що якщо зміниться політична ситуація, що буде з вами", - заявив Чорнобук.

Нагадаємо, 3 листопада 2018 року правоохоронці затримали Чорнобука у Києві, 5 листопада Голосіївський районний суд відправив його під арешт.

У липні правоохоронці провели обшук за місцем проживання екс-судді у Дніпрі. Того ж дня колишньому судді повідомили про підозру у державній зраді. Чорнобуку вдалося втекти від правоохоронців, прокуратура АРК оголосила його в розшук.

Валерій Чорнобук очолив Апеляційний суд АРК у лютому 2011 року. За даними слідства, під час анексії півострова Росією колишній суддя активно співпрацював з окупантами. 24 березня 2014 року на засіданні суду він закликав суддів вчити законодавство РФ та отримувати російські паспорти.

Згодом він повернувся на материкову частину України і перевівся до Апеляційного суду Дніпропетровської області. За словами екс-судді, після окупації він "змушений був залишити свій пост", мовляв, його вигнали з півострову, навіть не видавши трудової книжки та особової справи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі