Екс-голови апеляційного суду Криму оголосили в розшук

Поділитися
Екс-голови апеляційного суду Криму оголосили в розшук У березні 2014 року Чорнобук активно співпрацював з російськими окупантами © Hromadske.TV
Слідство вважає, що підозрюваний у держзраді суддя Чорнобук не залишав територію країни.

Колишній голова Апеляційного суду Автономної Республіки Крим Валерій Чорнобук, підозрюваний у державній зраді, оголошений у розшук.

За словами офіційного представника прокуратури АРК Тетяни Тихончик, підозрюваного оголосили в розшук у понеділок, 16 липня.

Вона пояснила, що оперативники не виявили Чорнобука під час обшуків, які проводились 11 липня за місцем роботи і проживання судді, а також у його родичів.

При цьому слідство не має даних про те, що підозрюваний виїхав з України.

"Немає відомостей про те, що він залишав територію країни. Він був оголошений в розшук, тому що переховується від слідства і за направленими йому викликами не з'явився", - уточнила Тихончик.

Як повідомлялося, 11 липня співробітники СБУ провели серію обшуків за місцем проживання екс-голови Апеляційного суду Автономної Республіки Крим Валерія Чорнобука.Того ж дня йому повідомили про підозру у державній зраді.

Чорнобук очолив Апеляційний суд АРК у лютому 2011 року, з 2005 року він працював в судах Києва, Дніпро і Криму. Слідство встановило, що під час російської спецоперації по анексії півострова суддя активно співпрацював з окупантами.

На засіданні суду 24 березня 2014 року Чорнобук закликав підлеглих вчити законодавство РФ. Наступного дня він взяв участь у зустрічі та обговоренні з делегацією Верховного Суду РФ якнайшвидшого переходу кримських судів на російське законодавство та отримання кримськими суддями російського громадянства .

Після того, як окупаційна адміністрація призначила іншого голови Апеляційного суду, Чорнобук виїхав на материкову Україну і перевівся до Апеляційного суду Дніпропетровської області. Був нагороджений за участь в антитерористичній операції.

Незважаючи на це, активісти та журналісти звернули увагу на суддю-колаборанта. У липні 2016 року Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) рекомендувала звільнити суддю за порушення присяги. Вища рада юстиції підтримала пропозицію ВККС і внелся відповідне подання до парламенту. В серпні 2016 року суддю звільнили.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі