Екс-чиновник НАТО пояснив, чому питання про членство України немає на порядку денному

Поділитися
Екс-чиновник НАТО пояснив, чому питання про членство України немає на порядку денному © Youtube/Настоящее время
Українську армію вважають найефективнішою у Європі.

На порядку денному сьогодні вступ України до НАТО не стоїть, бо йде війна. І найголовнішим, абсолютним пріоритетом є підтримка України у різних сферах. Таку думку висловив екс-керівник інформаційного центру НАТО у Росії Роберт Пшель.

Водночас він зазначає, що питання вступу України до НАТО не за горами, і така серйозна розмова буде.

Пшель зазначив, що Україну не зможуть прийняти в НАТО так, щоб на неї не поширювалися деякі статті, наприклад 5-та про колективну оборону (у такому разі НАТО не буде втягнуто у війну, чого побоюються в альянсі- ред.).

«Це фундаментальна річ, це, наприклад, причина, чому такі країни, як Швеція та Фінляндія, хотіли вступити до НАТО. Креативність – це одне. Але коли країна стає членом НАТО, необхідно, щоб вона була згодна з усіма статтями Вашингтонського договору. А решта питань, наприклад, де стоять війська або куди посилаються, – це різні питання, це питання не такого великого значення. Ні, колективна оборона означає саме колективну оборону – всі за одного та один за всіх. Так само і тут. Я не думаю, що якісь інші опції можливі», - заявив Пшель в інтерв'ю "Настоящему времени".

Чиновник зазначив, що навіть у такому складному становищі українське суспільство шанобливо ставиться до всіх принципів НАТО, включаючи те, як військові беруть у полон агресорів.

«Українська армія сьогодні виявляється однією з найефективніших, найкращих у Європі, а може навіть у світі. І це не лише питання мужності, відваги, а й питання того, як успішно українцям вдалося пройти цей шлях із XX століття. Ми говоримо про обладнання, технології і навіть форму, в якій вони вміють вести операції: це вже XXI століття. Це велике досягнення», – додає Пшель.

Як повідомлялося, Україна подала заявку на членство у НАТО. 2 вересня президенти дев'яти країн-членів Альянсу виступили із спільною заявою про підтримку рішення Бухарестського саміту 2008 року щодо України. Цекраїни Балтії, Північна Македонія, Польща, Румунія, Словаччина, Чехія та Чорногорія.

Однак у самому Альянсі обмежилися "ритуальною" відповіддю. Генсекретар Йєнс Столтенберг сухо описав, як відбувається вступ країн до Альянсу, не уточнимо, чи зможе скористатися цією процедурою Київ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі