Економіка України отримала прибуток у 700 мільйонів доларів

Поділитися
Економіка України отримала прибуток у 700 мільйонів доларів Також зросли міжнародні фінансові резерви України © rossandhelen / Depositphotos
Платіжний баланс зведений з профіцитом завдяки зростанню експорту.

Зведений платіжний баланс України (співвідношення виплат і надходжень) за підсумками лютого 2020 року зведено з профіцитом у 733 мільйони доларів, у той час як дефіцит за той же період в 2019 році досяг 248 мільйонів повідомляє Національний банк України.

За розрахунками Нацбанку, дефіцит поточного рахунку платіжного балансу в лютому 2020 року дорівнював 159 мільйонів доларів, що в 1,6 разів нижче цього показника в минулому році (249 мільйонів доларів)

Експорт товарів у лютому зріс на 1,2% (за січень - на 2,2%) і досяг 3,6 мільярдів доларів. Такі показники забезпечені підвищенням вивезення мінеральних продуктів на 14,1% (на 18% в січні), продукції машинобудування на 12,1% (29,4% за січень) та продовольчих товарів на 1,4% (14,3% у січні).

Експорт сировини і металургії знизився (на 2% у секторі чорної і кольорової металургії, на 7,8% - деревини і деревних виробів). Скоротився експорт продукції хімічної промисловості - на 2,5%, в той час як за січень галузь хімпрому демонструвала зростання вивозу на 24,9%.

На 4,7% знизився показник імпорту товарів (4,5 мільярда доларів), зокрема закупівлі енергоносіїв знизилися на 11,6%, а неенергетичний імпорт впав на 3,2%.

Без урахування розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією обсяги неенергетичного імпорту збільшилися на 3,3%, при цьому найбільше зростання імпорту забезпечено за рахунок промислових товарів (збільшення на 33%) та продовольчих товарів (на 15%). Виріс імпорт продукції машинобудування (на 3,9%) та хімічної промисловості (на 0,7%). Скоротилися обсяги імпорту чорних і кольорових металів (на 11%).

Нацбанк фіксує зниження профіциту балансу первинних доходів за лютий до 207 мільйонів доларів в порівнянні з січнем, коли він склав 408 мільйонів, і профіциту балансу вторинних доходів - до 256 мільйонів доларів (282 мільйона в січні). Профіцит рахунку операцій з капіталом зріс порівняно з січнем на 1 мільйон доларів і склав 2 мільйони.

Приплив капіталу за фінансовим рахунком (чистих запозичень) склав 890 мільйонів доларів, а приплив прямих іноземних інвестицій зріс до 314 мільйонів (порівняно з 167 мільйонами за лютий 2019). Більша частина інвестицій (79%) надійшла підприємствам реального сектора економіки, решта припадає на банки.

На 1 березня 2020 року міжнародні резерви України зросли до 27 мільйонів доларів, що може забезпечити оплату імпорту протягом 4 місяців.

За словами торгового представника України Тараса Качки, в умовах кризи з-за пандемії коронавіруса, український експорт може зрости. У той же час від економічних наслідків епідемії та карантину в Україні фінансово постраждало більше 70% громадян. Україна очікує перший транш кредиту МВФ, у розмірі 4 мільярдів доларів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі