Василь Малюк є першим заступником голови СБУ, очолює сумнозвісне Управління "К" - підрозділ по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю. Управління має непритаманні спецслужбі функції, а його співробітників неодноразово звинувачували у тиску на бізнес.
"Ситуація іронічна: начальник департаменту по боротьбі з корупцією не подав декларацію. Сподіваємося і він, і його колеги, які не подали декларації, знають, що Кримінальний кодекс передбачає від штрафу до двох років в'язниці", - наголошує юрист ЦПК Андрій Савін.
Не подав декларацію і колишній очільник Управління "К" Дмитро Нескромний, який очолював його з листопада 2019 по березень 2020 року, тож мав звітувати про власні статки до публічного реєстру.
Водночас колишні очільники Головного слідчого управління СБУ Богдан Тиводар та Департаменту контррозвідки у сфері інформаційної безпеки Микола Кулешов подали декларації із запізнення і в один день (обидві виправлені декларації з'явились у реєстрі лише надвечір 1 червня).
Усі посадовці, уповноважені на виконання державних функцій, до 1червня були зобов'язані подати електронну декларацію про майновий стан за 2019 рік. Наприкінці травня декларацію подав голова СБУ Іван Баканов.
"Центр протидії корупції звернувся до Нацагентства з питань запобігання корупції, аби там перевірили як факти неподання так і несвоєчасного подання декларацій", - йдеться у повідомленні.
Оновлений в 2019 році закон "Про протидію корупції" розсекретив декларації керівництва СБУ, що призначається публічно. Залишаються засекреченими декларації оперативників спецслужби.
У 2016 році за ініціативою СБУ для всіх співробітників було введено особливий декларування, а доступ до їх декларацій був фактично закритий навіть для співробітників НАЗК і НАБУ.
У березні 2020 року президент Володимир Зеленський вніс у Раду невідкладний проєкт закону, яким знову пропонує засекретити декларації всіх співробітників СБУ без винятку. На пресконференції 20 травня Зеленський пообіцяв обговорити це питання із Бакановим ще раз.