Двох СБУшників судитимуть за отримання 840 тисяч гривень хабара

Фото
Поділитися
Обвинуваченим загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі, якщо їх вину прокуратура зможе довести в суді.

Прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно двох співробітників Служби безпеки України. Їм інкримінують вимагання й отримання 840 тисяч гривень хабара, повідомили у Державному бюро розслідувань в понеділок, 22 червня.

За даними слідства, начальник одного з відділів Головного управління СБУ в Донецькій і Луганській областях та його заступник вимагали й отримали гроші за сприяння у переведенні оплати за підрядні роботи, замовником яких виступало держпідприємство.

Щоб отримати відкат, правоохоронці створювали штучні перешкоди і затягували строки нарахування коштів згідно з підписаним актом виконаних робіт.

24 грудня минулого року співробітники ДБР затримали СБУшників, коли тим передавали другу частину хабара – 550 тисяч гривень.

Операцію провели територіальне управління ДБР із центром у Києві і Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції пої оперативної підтримки внутрішньої безпеки СБУ і під процесуальним керівництвом прокуратури Київської області.

Співробітникам СБУ інкримінують ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу (неправомірна вигода). Якщо вину обвинувачених буде доведено в суді, їм загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна і трирічною забороною обіймати певні посади та займатися певною діяльністю.

Читайте також: Ще одного одеського митника спіймали на хабарі: фоторепортаж

Нагадаємо, 12 червня детективи Національного антикорупційного бюро задокументували факт давання хабара керівництву НАБУ і голові Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому в розмірі 6 млн доларів.

Гроші підозрюваний передавав за посередництва своєї "правої руки" з управління ДФС в Києві та інших осіб. За словами журналіста Юрія Бутусова, це були заступник начальника Податкової служби Києва Микола Ільяшенко і директор з правових питань компанії Burisma Андрій Кіча. Після затримання Кічі в компанії повідомили, що він вже давно не працює в ній.

За ці гроші правоохоронці мали закрити справу про пособництво Злочевського у заволодінні коштами стабілізаційного кредиту Національного банку, який видали "Реал Банку" (належав олігарху Сергію Курченку): за ч. 5 статті 191 та ч. 3 статті 209 (привласнення майна та легалізація (відмивання) доходів) КК України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі