Дві третини підприємців (64%) вважають, що відносини між бізнесом і виконавчою владою в Україні побудовані на хабарах, 26% дотримуються протилежної думки, а 10% не змогли відповісти, свідчать дані дослідження, проведеного Федерацією роботодавців України за підтримки Міжнародної організації праці та Українського центру соціальних реформ.
Майже 55% респондентів відзначили, що найбільш поширеними серед випадків тиску на підприємства є обтяжливі закони та існування надлишкових контролюючих функцій державних структур. Насамперед, це проявляється у високих податках, штрафних санкціях, частих перевірках контролюючих органів, бюрократії, складності процедур для ведення бізнесу.
У ході опитування роботодавці відзначили неефективність структури державних витрат і відсутність прозорості при державних закупівлях причинами корупції. Майже 47,6% опитаних керівників підприємств оцінили системи проведення тендерів державних закупівель як нечесні, відзначили можливість непрозорості процедури.
Оцінюючи ефективність зусиль влади щодо заохочення і стимулювання підприємців розширювати свою діяльність, майже 46,7% опитаних роботодавців дали негативну оцінку діям влади (тобто, взагалі не докладає зусиль).
У ході проведення дослідження було опитано 2 тис. роботодавців.
Як свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи", за останній рік чверті українців (25,5%) або їх близьким родичам та знайомим доводилося особисто давати хабарі.