Дві третини українців вважають "ДНР" і "ЛНР" терористичними організаціями

Поділитися
Дві третини українців вважають Українці відмовляються визнавати війну з росіянами "громадянською"
Українці переконані у відсутності в Донбасі громадянського конфлікту та вважають події загарбницькою війною Росії проти України.

Переважна більшість (71,1%) громадян України вважають, що Росія є державою-агресором, стороною конфлікту на Сході України, а "ДНР" та "ЛНР" – терористичні організації, які не є представниками населення відповідних територій (64,9%), свідчать дані опитування Центру Разумкова.

Даючи загальну оцінку конфлікту, більшість респондентів (50,4%) вважають його загарбницькою війною Росії проти України. Значно менші частки опитаних сприймають ситуацію як громадянський конфлікт між проукраїнськи і проросійськи налаштованими жителями України (13,6%) або боротьбу між Росією та США за сфери впливу (25,9%). У березні 2015 р. ці показники становили 56,1%, 15,6% і 18,6%, відповідно.

Відносна більшість опитаних (40,5%) переконані у необхідності надання Україні летальної зброї західними державами. Третина респондентів (34,7%) вважають, що надання такої зброї ускладнить мирне вирішення конфлікту. 13,8% – що надання такої зброї принципово не змінить ситуацію.

За даними опитування Левада-Центру, половина жителів Росії (52%) впевнені у відсутності російських військ в Донбасі, а чверть (26%) вважають, що на сході Україні діють російські військові

Як свідчать дані серпневого опитування Центру Разумкова, проти закріплення особливого статусу Донбасу в Конституції України виступають 39,2% громадян, майже стільки ж (36,5%) його підтримують. За останні півроку українці розчарувалися в Мінських домовленостях, їх поточні результати задовольняють лише 12% респондентів.

Читайте також: До Київа приїде термінова делегація Європарламенту

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 7 по 16 серпня 2015 року серед 2010 респондентів у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі