Друг Путіна отримав повний контроль над заводами «Масандра» в окупованому Криму

Поділитися
Друг Путіна отримав повний контроль над заводами «Масандра» в окупованому Криму
"Масандрі" належать 11 тисяч гектар земель на півдні Криму, які сьогодні вартують приблизно 40 тисяч гривень за гектар. Ділянки під житлову забудову в цьому ж районі коштують до 150 тисяч гривень за сотку.

Дочірня компанія банку «Росія» «Південний проєкт» купила 100% акцій найбільшого виноробного підприємства в окупованому Росією Криму - заводами "Масандра", повідомляється на російському сайті проведення аукціонів.

Окупаційна влада продала "Масандру" за 5,327 мільярда рублів (майже 73 мільйони доларів) при стартовій ціні 5,3 мільярда рублів.

Компанія «Південний проєкт» на 99,9% належить акціонерному банку «Росія», найбільшим акціонером якого є один з його засновників та друг Владіміра Путіна Юрій Ковальчук.

Конкурентом "Південного проєкту" на торгах було ТОВ «Естейт Груп», яке відкрили лише за півтора місяці до аукціону зі статутним капіталом близько чотирьох тисяч, в перерахунку на гривні.

Ще три роки тому «Південний проєкт» купив завод шампанських вин «Новий Світ» в окупованому Криму за 1,5 мільярда рублів.

"Масандрі" належать 11 тисяч гектар земель на півдні Криму, тільки 4 з яких зайняті під виноградники. Сільгосп угіддя «Масандри» сьогодні коштують близько 38 тисяч гривень за гектар. Ділянки під житлову забудову в тому ж районі продаються приблизно за 150 тисяч гривень за сотку.

Крім того, в підвалах «Масандри» величезна колекція вин - понад один мільйон пляшок, серед яких чотири пляшки найстарішого хересу 1775 року вартістю понад 40 мільйонів доларів за пляшку. До окупації таких пляшок було 5, але одну відкрили для Путіна. Вино за 40 мільйонів доларів списали за ціною 17 гривень.

Компанія "Масандра" - найбільший виробник вина в Криму. Після анексії півострова Росією в 2014 році окупаційна адміністрація передала "Масандру" управлінню справами президента Російської Федерації.

Детальніше про те, які "кримські злочини" розглядатиме Міжнародний кримінальний суд у Гаазі,  і чому подібними справами не займаються національні суди, а також, яка основна мета репресій Росії в Криму, читайте в інтерв'ю Валентини Самар з Ігорем Поночовним.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі