Дослідження виявило упереджене ставлення української міліції до циган

Поділитися
Дослідження виявило упереджене ставлення української міліції до циган У більшості випадків діти циган навіть не мають свідоцтва про народження © Александр Шульга, ZN.UA
Цигани в Україні почуваються безправними, безпорадними і незахищеними. Вони абсолютно не довіряють міліції і навіть бояться її.

Рівень криміногенності серед ромів в 2,5 рази нижчий, ніж загальний рівень злочинності в Україні, але правоохоронні органи виявляють до них набагато більше недовіри і упередженості, заявив експерт-полицеист Олег Мартиненко.

"У свідомості більшості пересічних громадян давно існує стереотипне сприйняття ромів як асоціальної групи населення. Але якщо оперувати фактами і державною статистикою, то у Закарпатській, Одеській, Полтавській та Черкаській областях коефіцієнт кримінальної активності ромів в 2,5 рази нижчий від загального рівня злочинності по Україні", - підкреслив експерт, коментуючи дані моніторингового дослідження "Дотримання прав ромів у діяльності правоохоронних органів".

Презентація дослідження відбулася у середу в офісі уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Моніторинг був проведений Ромським одеським обласним конгресом, Альянсом ромен Черкащини, НУО "Миргородські роми" і незалежними експертами за підтримки програми "Роми України" Міжнародного фонду "Відродження".

Окремим компонентом моніторингу було соціологічне дослідження, проведене Харківським інститутом соціологічних досліджень (ХІБІ), в ході якого було опитано 303 роми в Одеській, Полтавській та Черкаській областях.

Експерт ХІБІ Ольга Колоколова повідомила, що, згідно з дослідженнями, 35% опитаних взагалі не знають про свої права та основні свободи, які передбачені Конституцією України та міжнародними документами, 56% знають деякі права і лише 9% знають про своїх основні права.

93% опитаних не довіряють міліції, 6% схильні довіряти, 1% повністю довіряють. 45% ромів мали затримання правоохоронними органами, в той час як серед всього населення України цей показник становить 0,6%. Серед затриманих 20% зазнали фізичного насильства, 73% - психологічного.

"Ключові висновки, які ми отримали, це те, що роми почуваються безправними, безпорадними і незахищеними. Вони абсолютно не довіряють міліції і навіть бояться її", - резюмувала експерт.

Представник уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина зазначила, що діти ромів практично позбавлені можливості отримання загальної, а, відповідно, професійної освіти, тим більше вищої. У більшості випадків вони не мають свідоцтва про народження. Сім'ї ромів не мають доступу до медичного обслуговування, соціальної підтримки.

Філіпішина нагадала, що президент України Віктор Янукович затвердив Стратегію інтеграції та соціального захисту ромів близько півроку тому, однак досі робоча група не розробила заходи щодо її реалізації.

За її словами, в Україні налічується близько 200 тис. ромів. !zn

Читайте також:

Кандидат у мери Ялти від ПР назвав циган і безпритульних "тваринками"

Поліція розігнала табір румунських циган в центрі Лондона

Кабмін розробить план інтеграції ромів в українське суспільство

Циганам дозволили заходити всією сім'єю в кабінки для голосування

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі