Досі незрозуміло, хто віддавав наказ заходити в Іловайськ – Бірюков

Поділитися
Досі незрозуміло, хто віддавав наказ заходити в Іловайськ – Бірюков Бірюков розповів нові подробиці за Иловайску © Facebook/Maxim Donduk Photography/ ІЛОВАЙСЬК. Фотовиставка до річниці подій в Іловайську
В минулому році тільки вчилися штабної культури, тоді ще ніхто не вмів воювати, зазначив радник президента.

Радник президента і міністра оборони Юрій Бірюков, маючи доступ до звітів і документації, не може відповісти, хто віддав наказ заходити в Іловайськ, коли сили АТО зазнали величезні втрати.

"Я на початку жовтня став радником міністра оборони і почав отримувати доступ до документації, зокрема, по Іловайську. І там, як і раніше, дуже багато питань: хто віддавав і які накази. У тих звітах, які опубліковані за останні тижні, там ось я, наприклад, так і не зміг зрозуміти, хто віддавав наказ по Іловайську", - заявив Бірюков в ефірі "Громадського ТБ".

За його словами, в минулому році була побудована система координації між Генеральним штабом, АТЦ, штабом АТО, координаторами від МВС, координаторами збройних сил за АТЦ.

"Це ось зараз зрозуміло, хто кому підпорядковується, а торік у нас було окреме царство - це антитерористичний центр, який начебто очолювало СБУ, але ми то розуміємо, що спецслужба там по суті ніколи нічого не вирішувала, при цьому були добровольчі батальйони, які частково були оформлені, а частково – ще ні, були куратори від МВС до кожного окремого батальному, але ми чудово розуміємо, що деякі батальйони не надто цього куратора і слухали", - сказав Бірюков.

За його словами, "тоді тільки вчилися штабної культури, тоді ще ніхто не вмів воювати".

"І ось точно так само і з наказами. Більшість наказів тоді давали усно", - зазначив представник "волонтерського десанту" в Міноборони.

У кінці серпня 2014-го під Иловайском Донецької області група підрозділів сил АТО потрапили в оточення. Слідча комісія в Раді заявила, що до оточення українських військ призвели призвели помилкові кадрові призначення в силовому блоці, неадекватні дії міністра оборони Валерія Гелетея і начальника Генштабу Віктора Муженка, а також те, що президент не ініціював введення воєнного стану.

Той же Матіос у початку жовтня минулого року заявляв, що ключовою причиною утворення "котла" під Иловайском став самовільний відхід 5-го батальйону територіальної оборони "Прикарпаття" від закріпленого за ними місця несення служби.

Юрій Бутусов у жовтні, аналізуючи причини трагедії у статті ZN.UA "Іловайськ. Фатальні рішення",писав про те, що військове керівництво України 24 серпня приймало парад Незалежності в Києві хоча ще напередодні з зони АТО почали надходити доповіді про російське вторгнення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі