"Україна досягла необхідного прогресу і виконала всі необхідні критерії", - сказала болгарська євродепутат Марія Габріель (Європейська народна партія) у своїй доповіді по Україні.
Габріель нагадала, що в Україні були створені три ключові інститути для боротьби з корупцією.
Доповідачка також підкреслила, що вже зараз відмова у видачі віз громадянам України в консульствах країн ЄС становить менше 2%, а від напливу через Україну нелегальних мігрантів з третіх країн Євросоюз захищає угода про реадмісію, підписана Києвом і Брюсселем у листопаді 2007 року.
На думку євродепутата, скасування віз для тих українців, які мають біометричні паспорти, стане "конкретним досягненням і результатом відданості українських громадян миру, стабільності та європейському шляху реформ країни".
"Голосуючи за цю пропозицію Комісії, Європейський парламент підтвердить принцип, що кожна країна в разі виконання всіх необхідних критеріїв, може отримати лібералізацію візового режиму", - підкреслила Габріель.
У той же час вона наголосила, що Україна повинна продовжувати розпочаті реформи і відповідати необхідним критеріям після надання безвізового режиму.
5 вересня комітет Європейського парламенту тільки заслухав питання про безвізовий режим. Голосування щодо України відбудеться під час третього розгляду питання. Можливо, в кінці вересня або в середині жовтня.
Нагадаємо, що 20 квітня Європейська комісія надала Європарламенту і Раді ЄС пропозиції щодо лібералізації візового режиму з Україною.
26 серпня віце-прем'єр з питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе сказала, що остаточне рішення ЄС про надання Україні безвізового режиму очікується в жовтні. "Ми чекаємо цього рішення восени, тому що це повинно бути додатково ще рішення ЄП, спочатку одного з його комітетів з громадянських свобод та юстиції, а після цього - винесене на загальне рішення Європарламенту, і прийняте рішенням Європейської ради кваліфікованою більшістю. Я думаю, що ми говоримо про найближчі місяці, напевно, жовтень", - повідомила вона.