Допомога для сімей полонених військових: які документи потрібні для отримання

Поділитися
Допомога для сімей полонених військових: які документи потрібні для отримання © ubr.ua
Сім’ї полонених військовослужбовців можуть отримати допомогу від держави.

Через військову агресію РФ багато українців стали на захист своєї країни. Бувають випадки, коли військові потрапляють у полон. В Україні для сімей військовослужбовців, які опинитися у полоні, передбачені грошові виплати.

Заступник начальника управління соціальної підтримки — начальник відділу грошового забезпечення та заробітної плати полковник Олег Рогаль розповів виданню АрміяInform про порядок виплати грошового забезпечення сім’ям полонених військовослужбовців.

Як здійснюється виплата

Він зазначив, що за полоненими військовими зберігаються виплати в розмірі посадового окладу за останнім місцем служби, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення постійного характеру та інші види грошового забезпечення з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення та додаткова винагорода в розмірі 100 000 грн.

Виплата грошового забезпечення та додаткової винагороди здійснюється з дня захоплення військовослужбовців у полон або заручники, а також інтернування в нейтральних державах або зникнення безвісти, членам сімей військовослужбовців за їхньою заявою на ім’я командира (начальника, керівника) військової частини (установи, організації).

Які документи потрібні для оформлення допомоги сім'ям полонених військових

За дорученням Міністра оборони до військових частин, ТЦК СП доведено чіткий алгоритм щодо повідомлення сімей військовослужбовців, які перебувають у полоні, про порядок та перелік документів, необхідних для отримання ними належних полоненому військовому грошових виплат.

До заяви необхідно додати такі документи:

  • копії сторінок паспорта повнолітніх членів сім’ї з даними про прізвище, ім’я та по батькові і реєстрацію місця проживання (перебування);
  • довідка про реєстрацію місця проживання (перебування) членів сім’ї (у разі відсутності такої інформації в паспорті);
  • копія свідоцтва про шлюб (у разі наявності);
  • копії свідоцтв про народження дітей (у разі наявності);
  • копія документа, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це контролюючому органу і мають відмітку в паспорті — копія сторінки паспорта з такою відміткою).

Командир (начальник, керівник) військової частини (установи, організації) розглядає протягом 15 днів подані документи та ухвалює рішення щодо виплати або відмови у виплаті грошового забезпечення, про що повідомляється заявнику в письмовій формі.

Чи можуть відмовити у виплаті

У випадках, коли ухвалюється рішення про відмову щодо виплати грошового забезпечення, обов’язково має бути вказана підстава відмови.

Ухвалення рішення про відмову у виплаті грошового забезпечення у зв’язку з поданням не в повному обсязі документів не позбавляє заявників права звернутися до командира (начальника, керівника) військової частини (установи, організації) повторно після усунення причин, що стали підставою для відмови у виплаті.

Сім'ї полонених військових можуть у судовому порядку оскаржити рішення про відмову у виплаті грошового забезпечення.

Раніше ми писали, яких правил інформаційної безпеки потрібно дотримуватися сім'ям полонених.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі