Допомога армії та цивільним: перевірені волонтерські фонди

Поділитися
Допомога армії та цивільним: перевірені волонтерські фонди © Андрій Проць, DT.UA
Роблячи донати на допомогу ЗСУ, слід остерігатися шахраїв.

Через повномасштабне військове вторгнення Росії в Україні тривають бойові дії, а ракетні удари ворога пошкоджують об'єкти критичної інфраструктури, лікарні, школи та житлові будинки. Війна об'єднала українців у протистоянні РФ – багато хто пішов на фронт добровольцем або зайнявся волонтерством, інші працюють у тилу.

Але в цей час не припинили своєї брудної справи шахраї – часто вони під виглядом відомих волонтерських організацій створюють фейкові сторінки та збирають гроші на власні рахунки, які люди направляють на допомогу українським захисникам та цивільним.

Щоб не потрапити на гачок шахраїв під час війни, необхідно направляти донати лише перевіреним волонтерам та волонтерським фондам, або тим людям, яких ви знаєте особисто.

Фонд «Повернись живим»

Цей фонд є одним з найбільших та найавторитетніших в Україні. «Повернись живим» надає мілітарну допомогу армії та проводить навчання військових. Фонд розпочав свою роботу у 2014 році, коли відбулося військове вторгнення РФ на Сході України.

23 лютого 2022 року, за добу до повномасштабної агресії Росії, небайдужі українці перерахували на рахунок фонду рекордні 48 млн грн. Масштаби допомоги з часом значно розширилися – станом на кінець липні у фонді відзвітувати про 4 млрд 886 тис. грн донатів від благодійників.

«Повернись живим» займається закупівлею обладнання, яке допомагає рятувати життя військовослужбовців (засоби захисту, тепловізори, квадрокоптери, автівки). Також однією з важливих статей витрат фонду є закупівля засобів розвідки та вогневої протидії для армії.

Інструктори фонду проводять підготовку операторів БПЛА, саперів, снайперів, артилеристів, а також навчають військових правилам надання домедичної допомоги та проведенню секретних місій.

Фонд оперативної допомоги KOLO

«KOLO – це команда топів продуктових компаній, які створили фонд оперативної допомогти ЗСУ», – так кортко характеризує себе фонд на власному сайті.

Фонд об'єднав IT-експертів з таких компаній, як Kyivstar, Readdle, Grammarly, Tumblr, Parimatch, Reface, Vimeo, ЛУН, Wise, Планета Кіно, які до війни нічого спільного з армією.

KOLO концентрується на середніх партіях допомоги, які не цікаві великим фондам і не під силу окремим волонтерам. Фонд збирає кошти на технічне обладнання для ЗСУ – дрони, рації, бронежилети, тепловізори.

Фонд Razom for Ukraine

Фонд заснувала група українських експатів у Сполучених Штатах ще за часів Революції Гідності. Після 24 лютого 2022 року Razom for Ukraine сфокусувався на забезпечення потреб військових і цивільних.

Фонд об'єднав близько 150 тисяч донорів і волонтерів з усіх куточків планети, які працюють також на території України. Основну частину коштів фонд спрямовує на забезпечення українських захисників технічними пристроями – від рацій і ретрансляторів, до цивільних дронів та планшетів.

Дрони фонд видає лише за умови проходження спеціальних курсів або наявності відповідного сертифікату.

Razom for Ukraine також допомагає цивільним – організовує евакуацію великих груп населення, надає гранти для інших організацій та розвозить медобладнання та медикаменти по різним областям України.

Благодійний фонд Сергія Притули

Сергій Притула допомагав армії як приватний волонтер, відколи Росія почала окупацію Криму та Донбасу. Він спершу допомагав екіпіруванням, бронею, харчами. Згодом почав забезпечувати підрозділи ще й високоточною технікою, дронами і обладнанням для командних пунктів.

У 2020 році під час пандемії COVID-19, Сергій створив Благодійний Фонд для допомоги за невійськовими напрямками, який очолила Анна Гвоздяр. Паралельно Сергій продовжував допомагати армії як приватна особа.

Після повномасштабного військового вторгнення РФ, у лютому 2022 року фонд розширив свою діяльність та відкрив мілітарний штаб для допомоги військовим та штаб гуманітарної допомоги цивільним.

«Зараз мілітарний штаб зосереджений на забезпеченні української армії засобами зв’язку, оптичними пристроями, дронами, БПЛА, транспортом та засобами тактичної медицини для військових», – йдеться на сайті фонду.

Гуманітарний штаб допомагає цивільним на тимчасово окупованій території і в радіусі 70 кілометрів від лінії фронту. Також фонд заснував проєкт NEST, який покликаний повернути життя до деокупованих містечок і сіл шляхом надання людям безкоштовних мобільних будинків на своїй землі.

Фонд Армія SOS

Організація працює та покращує обороноздатність України з 2014 року, коли почалося військове вторгнення РФ у Донецькій та Луганській областях. Фонд розпочинав з допомоги окремим батальйонам, а зараз є авторами-розробниками програмного забезпечення «Кропива» — застосунку для артилерійських планшетів, який прискорює роботу безпілотників за допомогою інтелектуальних карт та допомагає ефективніше нищити ворога. Програму «Кропива» к 2017 році фонд подарував ЗСУ, тепер нею користується близько 90% артилеристів на фронті.

Армія SOS спеціалізується на постачанні планшетів військовим, а також на проєктуванні та конструюванні БПЛА і засобів радіорозвідки. До них належить безпілотник «Валькірія», який тепер знаходиться на озброєнні ЗСУ.

Також фахівці фонду допомагають модернізувати системи ППО в українських регіонах, щоб вони могли швидше реагувати на повітряні загрози.

«Ваші внески допомагають волонтерам Армії SOS забезпечувати захисників України сучасним обладнанням та спорядженням для протидії російському вторгненню», – йдеться у повідомленні на сайті фонду.

ГО «Зграя»

«Зграя» – група волонтерів, яка працювала з військовими на Сході України у 2014-2015 роках, але повернувся до роботи після повномасштабного вторгнення РФ.

Організація вдруге відкрила двері штабу допомоги і двох складів, де зберігаються і розподіляються гуманітарні вантажі для цивільних, медикаменти і устаткування для лікарів та найголовніше — техніка, екіпірування, засоби тактичної медицини для ЗСУ, тероборони та правоохоронців на передовій. Також волонтери фонду надають допомогу тваринам.

«В умовах постійних змін ми також гнучко підлаштовуємось під поточну ситуацію. Першочергово «Зграя» завжди допомагає захисникам. Мілітарний напрямок — наш найвищий пріоритет», – йдеться у повідомленні фонду на власній вебсторінці.

Фонд «Корпорація монстрів»

Фонд «Корпорація монстрів» заснувала одеська волонтерка Катерина Ножевнікова. Раніше організація опікувалася опікувалися дитячою медициною в регіоні, а також активно допомагала у протидії пандемії COVID-19. Зараз фонд надає допомогу ЗСУ – закуповує дрони, генератори, біноклі, навушники авто, бронежилети, шоломи, одяг.

Також «Корпорація монстрів» не покинула й гуманітарний напрямок діяльності – команда фонду надає допомогу лікарням, людям похилого віку та родинам, які опинилися у скрутній ситуації.

У 2022 році Катерина Ножевнікова була нагороджена медаллю Міноборони «За сприяння Збройним Силам України» та почесною відзнакою «За сприяння військово-морським силам України» та отримала II відзнаку Ордену княгині Ольги II, III ступенів, йдеться на сайті фонду «Корпорація монстрів».

Проєкт «Землячки. Ukrainian Front»

Діяльність проєкту «Землячки. Ukrainian Front» спрямована на підтримку українок, які захищають нашу землю на фронті від російських окупантів. Авторкою проєкту є Ксенія Драганюк.

Проєкт надає психологічну підтримку жінкам на війні, допомагає українським захисницям необхідною військовою амуніцією, формою і жіночою гуманіткою.

Проєкт «Птахи» волонтерки Тати Кеплер

З 2014 року Тата Кеплер займається волонтерством за напрямком медичної допомоги військовим. За цей час було створено потужний ресурс для подальшої підтримки армії та цивільного населення завдяки внескам прямих донорів.

Вночі з 23 на 24 лютого Тата саме відвозила військовим чергову порцію медичної допомоги. З того дня вона завезла на фронт медицини, амуніції, оптики, бронежилетів, машин на кільки мільйонів доларів.

Волонтерство Тати Кеплер трансформувалося та переросло в окремий самостійний проєкт «Птахи», навколо якого зібрались однодумці. Організаційний супровід проєкту здійснює Благодійна організація «Благодійний Фонд «Відчуй».

Тата Кеплер також отримала звання «Волонтер року» від видання «Українська правда».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі