Донбас усіяний російськими трупами: The Guardian про розгром окупантів на сході України

Поділитися
Донбас усіяний російськими трупами: The Guardian про розгром окупантів на сході України © Радио Свобода
«Ті лопати, якими ми копали траншеї, тепер використовувалися, щоб викопувати мертвих».

Росіян мобілізують і практично без підготовки одразу відправляють на фронт, де вони стикаються з жорстокою реальністю війни. Про таку історію йдеться у статті видання The Guardian, яке поспілкувалося з російськими мобілізованими.

1 листопада росіянин Алєксєй Агафонов у складі батальйону мобілізованих прибув на Луганщину і його підрозділу вручили лопати та наказали всю ніч копати окопи. Вони копали по черзі через брак лопат, допоки вранці наступного дня на Агафонова та його підрозділ не посипалися українські снаряди.

«Спочатку над нами пролетів український безпілотник, а після цього їхня артилерія почала обстрілювати нас годинами, безперервно, – сказав Агафонов у телефонному інтерв’ю The Guardian. – Я бачив, як у мене на очах розрізають людей, більша частина нашого підрозділу зникла, знищена. Це було пекло», – сказав він, додавши, що командири його підрозділу покинули їх перед самим початком обстрілу.

Він був призваний 16 жовтня разом із 570 іншими солдатами строкової служби у Воронежі. За його словами, лише 130 мобілізованих із 570 вижили і ця битва стала найбільш смертоносним зіткненням для російських мобілізованих.

«Багато хто, хто вижив, втрачають розум після того, що сталося. Ніхто не хоче повертатися», – сказав Агафонов.

Це вказує на готовність Росії кинути сотні погано підготовлених мобілізованих на лінію фронту, де точаться найжорстокіші бойові дії, щоб стримати наступ Києва. У Росії зростає гнів, оскільки з України повертається все більше трун.

Деякі деталі обстрілу минулого тижня не вдалося перевірити незалежно. Але The Guardian поспілкувався з другим солдатом, а також з двома членами сімей вцілілих солдатів, які дали подібні розповіді.

«Ми були повністю викриті, ми не мали уявлення, що робити. Сотні з нас загинули, – сказав другий військовий, який побажав залишитися анонімним. – Двотижнева підготовка не підготує вас до цього».

У Воронежі група дружин мобілізованих записала гнівне відеозвернення до місцевого губернатора.

«У перший же день мобілізованих поставили на передову. Командування покинуло поле бою і втекло», – розповіла на відео Інна Вороніна, дружина солдата, доля якого невідома.

Путін похвалився тим, що Росія мобілізувала 318 000 людей до своїх збройних сил, посилаючись на велику кількість «добровольців» та вжив популярну російську приказку «своїх не покидаємо». Але хаотична мобілізаційна кампанія та жертви, що послідували за нею, викликали критику серед навіть найпалкіших прихильників війни.

На одному відео, нібито знятому в навчальному центрі в Казані, столиці російського регіону Татарстан, видно, як десятки нещодавно мобілізованих чоловіків дорікають військовому керівництву через відсутність зарплати, води та їжі. 

Відчуваючи зростання невдоволення, Путін заявив, що планує «особисто обговорити з росіянами» питання підтримки мобілізованих. Він закликав місцеву владу «звернути увагу» на мобілізованих бійців та їхні потреби.

Згідно з недавнім звітом Інституту вивчення війни, попри високі витрати, мобілізація поки що не призвела до того, що росіяни протестуватимуть. Російська армія «витрачає свіжі запаси мобілізованого персоналу на маргінальні прибутки» замість того, щоб набрати достатню кількість солдатів для забезпечення успіху.

Іншою ознакою поганого морального духу та зв’язку на фронті є те, що кілька прокремлівських журналістів опублікували відкритий лист, як повідомляється, від елітного російського підрозділу морської піхоти, в якому через великі втрати критикувалися рішення його керівництва, яке вони назвали «незрозумілим» нападом на село Павлівка. 2 листопада російські війська розпочали наступ на Павлівку, на південний захід від Донецька. Чотири дні потому 155-а гвардійська морська піхотна бригада, як повідомляється, звинуватила своє військове керівництво у втраті 300 осіб у листі до Олега Кожем’яко, губернатора їхньої області.

Хоча The Guardian не зміг незалежно перевірити зміст листа, Кожем’яко визнав, що він справжній, але сказав, що він перебільшує справжній масштаб збитків.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі