Донбас може виявитися не потрібним ні Росії, ні Україні - Süddeutsche Zeitung

Поділитися
Донбас може виявитися не потрібним ні Росії, ні Україні - Süddeutsche Zeitung Росія і Україна можуть відмовитися від Донбасу, щоб його не відбудовувати. Ілюстрація © foto-koshkin.livejournal.com
Видання пише, що неспокійний регіон може лишитися спустошеним, збитковим і без майбутнього.

Історія про те, що нібито президент України Петро Порошенко запропонував Володимиру Путіну "забрати" Донбас, звучить дуже правдоподібно. Навіть якщо її вигадали російські пропагандисти, є підстави вважати, що і Росія, і Україна відмовляться від зруйнованої і збиткової території, лишивши її без перспектив.

Про це на сторінках Süddeutsche Zeitung пише Катрін Кальвайт у статті під заголовком "Донбас – територія без майбутнього". Вона нагадує, що на війні на Сході України загинули вже 6 тисяч людей, а ще 14 тисяч були поранені, а мільйони були змушені тікати від бойових дій. Лідери проросійських бойовиків заявляють про наміри захопити Маріуполь і Харків. Однак, на думку автора, Донбас стає дедалі більшим тягарем як для України, так і для Росії.

Автор нагадує про повідомлення у ЗМІ, що нібито український президент "запропонував" Путіну забрати зруйнований війною регіон. Але російський лідер ніби-то відмовився. Оглядач пише, що навіть ця можлива вигадка дуже правдоподібно звучить.

"З точки зору економіки, відмова обох сторін зрозуміла. Ще до війни населення в промисловому регіоні скорочувалося вдвічі швидше, ніж в інших регіонах країни. А паралельно відбувалася поступова деіндустріалізація, хоча до 2014 року 35% українського вугілля і 22% сталі надходили саме з Донбасу. Це коштувало великих дотацій для застарілих підприємств і інфраструктури, оскільки іноземні інвестиції не надходили", - йдеться в статті.

Через війну промислове виробництво в Донбасі скоротилося на 60%, десятки тисяч малих підприємств збанкрутували, а всі хімзаводи зупинилися.

"Хто з захотів все це відновлювати? Росіяни, які разом з Кримом отримали великий тягар і зіштовхнулися з серйозним економічним спадом? Чи Україна, яка постійно балансує на межі банкрутства?" - пише оглядач.

Тих грошей, які Росія відправляє проросійським терористам не вистачає, щоб задовольнити найскромніші потреби. Тому ватажок так званої "ДНР" Олександр Захарченко почав вимагати від Києва "припинення економічної блокади". Але українська сторона навряд чи буде підтримувати окупаційний режим грошима.

Оглядач пише, що тим часом в Києві розробляють стратегічний план розвитку України без захоплених територій.

"Досі всі заперечують, що таке буде сказано вголос, але час настане. Навіть зараз третина всіх українців виступає за "поступки" для встановлення миру в країні. Зараз так звані "народні республіки" - це фактично російський протекторат. Коли ті, хто хоче і може допомогти, підуть, однією із сторін конфлікту стане покинутий регіон, що вимирає", - йдеться в статті.

В цей же час, лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав готуватися до відкритої війни з Росією. Також він зазначив, що навіть якщо і помиляється в своїх прогнозах, все одно краще бути готовими до такого розвитку подій. В цей же час, 71% українців назвали дії Росії загарбницькою війною. При цьому 15,6% оцінюють ситуацію як громадянський конфлікт між проукраїнськи і проросійськи налаштованими жителями України, 18,6% - як боротьбу між РФ та США за сфери впливу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі