Домашнє насильство: петиція за ратифікацію Стамбульської конвенції набрала голоси

Поділитися
Домашнє насильство: петиція за ратифікацію Стамбульської конвенції набрала голоси Кожен рік насильство в сім'ї зазнають понад 150 000 українок, близько 600 з них гинуть © Pixabay
25 тис людей віддали свої голоси за ратифікацію Стамбульської конвенції.

Електронна петиція із закликом ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильства щодо жінок та домашнього насильства набрала необхідну для розгляду кількість голосів, повідомляється на сайті президента.

зокрема, в петиції йдеться про те, що насильство проти жінок і домашнє насильство становлять значну частку злочинів проти життя і здоров'я людини. За даними Щорічно від насильства в сім'ї страждають більше 150 000 українок, близько 600 з них гинуть. Поліція фіксує приблизно 300 фактів домашнього насильства як щодо жінок, так і у відношенні дітей кожен день.

Більше половини дітей і підлітків стають жертвами насильства будинку. Ще більше випадків залишаються невідомими, адже жертви про них не повідомляють в поліцію. Наукові джерела підкреслюють, що домашнє насильство є однією з найпоширеніших причин розвитку ментальних розладів, хронічних хвороб, соціальної та економічної вразливості жінок і дітей.

"Міжнародні та вітчизняні правозахисні організації регулярно підкреслюють необхідність просвітницької діяльності щодо протидії домашньому насильству та насильству проти жінок. Освіта допоможе громадянам і громадянкам навчитися розпізнавати ознаки насильства, розуміти пов'язані з ним ризики та загрози та звертатися за допомогою у відповідні служби", - сказанов в документі.

Петиція зареєстрована 24 лютого. Станом на 1:00 15 травня звернення до президента підписали 41 організація і 25 569 громадян.

Читайте також: Домашнє насильство зросло на третину під час карантину – заява Європарламенту

Раніше експерт з прав дітей Людмила Волинець відзначала, що в Україні очікується збільшення випадків домашнього насильства. Воно обов'язково зросте з однієї простої причини - стресових ситуацій для сімей з'явилося набагато більше. Якщо раніше батьки проводили з дітьми годину в день, то зараз 18 годин.

В Україні запустили "гарячу лінію" з протидії домашньому насильству. Повідомити про такі випадки можна за номером 1547.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі