Доля жінок в українській медицині і соціальній сфері сягає 90%, усі вони у групі ризику інфікування COVID – HealthRight International

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Доля жінок в українській медицині і соціальній сфері сягає 90%, усі вони у групі ризику інфікування COVID – HealthRight International © Євген Малолетка/Bird in Flight
Розрив в оплаті праці між чоловіками і жінками в деяких галузях існує до 35 %.

В Україні 90 % медиків і працівників соціальної сфери – жінки. Всі вони належать до групи ризику інфікування COVID-19 і втрати роботи, заявила виконавча директорка МБФ "Українська фундація громадського здоров'я", директорка представництва HealthRight International в Україні.

Як повідомляє кореспондент ZN.UA, про це вона сказала обговорюючи питання ґендерної політики під час виступу на онлайн-форумі коаліції "Реанімаційний пакет реформ" "Діалоги про реформи: на шляху до Вільнюса" у середу. 

"Пандемія COVID-19 посилила існуючі проблеми у сфері охорони здоров'я та соціальної сфери, стала викликом у продовженні реформ і обмежила доступ найбільш вразливих груп до послуг. 90 % медиків і працівників соціальної сфери – це є жінки. Вони належать до групи ризику щодо інфікування ковідом і втрати роботи через COVID", – відзначила вона, акцентуючи, що кількість інфікованих медиків в Україні дуже високий в порівнянні з європейськими країнами.

За словами радниці з питань ґендерної рівності, Канадсько-українського проєкту реформи поліції Марини Руденко, нещодавно було опубліковано дослідження даних про те, що протягом 2020 року більше ніж 450 тисяч осіб втратили роботу і різниця між чоловіками і жінками складає 78 тисяч. В деяких регіонах України, в 9 разів більше жінок втратили роботу ніж чоловіків, як наприклад в Луганський області.

"Без сумніву це бути впливати на насильство в родинах, на економічну залежність жінок. Обсяг соціальних послуги від держави має зростати", – наголосила Руденко. 

За її словами, розрив в оплаті праці між чоловіками і жінками існує в 23 %, а в деяких галузях до 35%.

"В економічно активному віці це розрив в оплаті праці, в пенсійному – розрив в оплаті пенсій. Середня різниця в пенсійному забезпеченні чоловіків і жінок до 35%. Тобто бідність літніх жінок спровокована цим розривом в оплаті праці під час tкономічно активної занятості жінок", – додала радниця.

Руденко з задоволенням відзначила, що Україна виконала зобов'язання взятого в межах участі в міжнародній ініціативі „Партнерство Біарріцˮ  і приєдналася до Міжнародної коаліції за рівну оплату праці (EPIC), що посилило гендерний компонент країни.

Коаліція - міжнародна ініціатива, започаткована зацікавленими сторонами для зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків, дотримання принципу рівної оплати за рівноцінну працю в усіх країнах і галузях.

Раніше повідомлялося, що закон про ґендерні квоти пройшов перевірку місцевими виборами. Відтепер жінки-політики  будуть більш широко представлені у місцевих радах – подекуди представництво жінок зросло більш ніж удвічі.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі