Попри війну, українці продовжують отримати соціальні виплати від держави. Особи, які доглядають за родичами з інвалідністю, можуть отримати компенсацію. У Мінсоцполітики розповіли, хто і як може її оформити.
Хто може оформити компенсацію по догляду за інвалідом
У відомстві зазначили, що людина, яка надає соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності, може надавати такі послуги на непрофесійній основі без проходження навчання та дотримання державних стандартів соціальних послуг члену своєї сім’ї, з яким спільно проживає, пов’язана спільним побутом, має взаємні права і обов’язки та який є:
- особою з інвалідністю I групи
- дитиною з інвалідністю
- людиною похилого віку з когнітивними порушеннями
- невиліковно хворим, який через порушення функцій організму не може самостійно пересуватися та обслуговувати себе
- дитиною, якій не встановлено інвалідність, але яка має тяжкі захворювання, розлади, травми
У Мінсоцполітики пояснили, що компенсація призначається на 12 місяців або на строк з урахуванням поданих документів, але не більше ніж на 12 місяців.
Щоб отримати соціальну послугу необхідно:
- подати до органу соціального захисту населення за місцем свого проживання/перебування заяву про надання соціальних послуг у письмовій або електронній формі;
- заяву в електронній формі через Єдиний державний вебпортал електронних послуг, електронну систему чи іншу інтегровану з ними інформаційну систему.
Раніше ми писали, як сім’ям, що знаходяться за кордоном, продовжити соціальні виплати на дітей з інвалідністю.