Додаткова щорічна відпустка: чи може її взяти прибиральниця

Поділитися
Додаткова щорічна відпустка: чи може її взяти прибиральниця © freepik/freepik
Роз'яснення дали у Держпраці.

В Україні трудові відносини між роботодавцем та працівником регулюються відповідним законодавством. Працівники також мають право на відпустку. Фахівці Південно-Східного міжрегіонального управління Державно служби з питань праці розповіли, чи має право на щорічну додаткову відпустку прибиральниця.

У Держпраці зазначили, що відповідно до ст. 8 закону «Про відпустки», щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці надаються окремим категоріям працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я.

«Згідно з розділом «Загальні професії за всіма галузями господарства» Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, прибиральники службових приміщень, зайняті прибиранням загальних убиралень і санвузлів, мають право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до 4 календарних днів», – йдеться у повідомленні.

Фахівці пояснили, що конкретна тривалість такої відпустки встановлюється колективним чи трудовим договором, залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

«Відповідно до пункту 7 Порядку застосування Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, у розрахунок часу, що дає право працівнику на відпустку, зараховуються дні, коли він фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці, тобто в цьому випадку –  прибиранням загальних убиралень та санвузлів, не менше половини тривалості робочого дня, встановленого для цих працівників», – резюмували у Держпраці.

Раніше юристка Галина Токмач розповіла, чи може роботодавець звільнити працівника за згодою сторін, якщо він з початку війни знаходиться в неоплачуваній відпустці

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі