До участі на здобуття міжнародної премії ім. Івана Франка не допустили росіян — через агресію РФ

Поділитися
До участі на здобуття міжнародної премії ім. Івана Франка не допустили росіян — через агресію РФ Відбір претендентів закінчено
Міжнародний фонд Івана Франка вирішив, що держава-агресор не може змагатися за премію на честь представника країни, частину якої вона окупувала.

Відібрано претендентів на здобуття міжнародної премії імені Івана Франка - відбір продовжувався з 15 січня по 1 березня.

Міжнародний фонд Івана Франка 15 березня оголосив претендентів на здобуття міжнародної премії імені Франка, якою відзначають науковців у галузі соціально-гуманітарних наук й україністики.

За повідомленням, у 2019 році було подано 27 наукових робіт. За перемогу змагатимуться вчені з України, Канади, Італії, Польщі й Сербії. В умовах російської агресії до участі у конкурсі не допускалися наукові роботи з Росії, уточнили у фонді.

Наукові роботи, подані на здобуття премії, охоплюють 13 наукових дисциплін: історія, україністика, мовознавство, філософія, літературознавство, етнографія, ономастика, мистецтвознавство, фольклористика, культурологія, педагогіка, політична економіка, право, передає Радіо Свобода.

Монографії написані п'ятьма мовами: українською, англійською, польською, сербською і російською.
Імена лауреатів міжнародної премії імені Івана Франка оголосять 23 червня у Відні (Австрія). Нагородження відбуватиметься на батьківщині Франка – у Дрогобичі – в день його народження – 27 серпня.

Міжнародну премію імені Івана Франка присуджують щорічно, починаючи з 2015 року. Лауреати премії отримують грошову винагороду (у 2016 і 2017 роках преміальний фонд становив 500 тисяч гривень, у 2018 році – 400 тисяч гривень) і золотий знак лауреата.

Міжнародну премію імені Івана Франка започаткував Міжнародний фонд Івана Франка. Ініціатором створення фонду став онук Івана Франка – Роланд Франко.

Міжнародна премія імені Івана Франка присуджується у двох номінаціях: "За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики" і "За вагомі здобутки (досягнення) у галузі соціально-гуманітарних наук".

Лауреатами премії були: у 2016 році – верховний архієпископ-емерит Української греко-католицької церкви, кардинал Католицької церкви – Любомир Гузар; у 2017 році у номінації "За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики" лауреатом став професор Віденського університету, президент Міжнародної асоціації україністів – Міхаель Мозер, а в номінації "За вагомі здобутки (досягнення) у галузі соціально-гуманітарних наук" нагороду здобув академік, почесний професор Львівського національного університету імені Івана Франка – Олег Шаблій.

У 2018 році у номінації "За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики" лауреатом стала професор Українського католицького університету (Львів) і Українського вільного університету (Мюнхен) Ярослава Мельник, а у номінації "За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук" переміг Йоганнес Ремі – помічник професора Колумбійського університету (США).

У березні 2018 року Кабінет міністрів збільшив розмір державних премій з метою заохочення журналістів, авторів, художників, перекладачів художніх та публіцистичних творів, колективів театру та кіно до створення нових оригінальних творів.

Зокрема, премію імені В'ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики збільшено з 5 тис до 20 тис. грн, премію імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності – з 2 тис до 10 тис. грн. Також збільшено до 20 тис. грн премію Кабінету міністрів імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва та премію Кабінету міністрів імені Максима Рильського.

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі