До складу наглядової ради Інституту раку входять два небіжчика та міністр уряду Азарова

Поділитися
До складу наглядової ради Інституту раку входять два небіжчика та міністр уряду Азарова
Склад контролюючого органу не змінювали уже вісім років.

Склад наглядової ради Національного інституту раку, яка повинна контролювати роботу установи, не змінювали впродовж останніх восьми років, з 2011 року, тому до його складу досі входять міністр охорони здоров'я уряду Азарова Олександр Аніщенко, колишні депутатки-регіоналки Інна Богословська та Тетяна Бахтєєва, академік Борис Патон та ще двоє людей, які вже померли, йдеться в розслідуванні "Слідства.Інфо".

У функції Наглядової ради Інституту раку входить контроль за управлінням майном інституту, проведенням закупівель і моніторити його діяльність. У 2011 році до наглядової ради Інституту ввійшли тоді голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я з 2002-го по 2014 рік Тетяна Бахтєєва, яка також була депутаткою ВРУ минулого скликання від "Опозиційного блоку". Вона відзначилася кількома корупційними скандалами, зокрема всупереч закону одночасно очолювала лікарню в Донецьку та працювала депутатом Верховної Ради. Оточення ексдепутатки розігрувало тендери з фіктивною конкуренцією, а саму Бахтєєву помітили в підкупі виборців у 2012 році. При цьому журналістам жінка заявила, що до потрапила до ради випадково.

"Я там була без моєї згоди. Просто зробили такий запис", - заявила вона.

Також до складу наглядової ради досі входить Олександр Аніщенко, який у 2011-2012 роках працював міністром охорони здоров'я, Інна Богословська, яка була депутаткою Верховної Ради від "Партії регіонів", а також президент Академії наук України Борис Патон.

Водночас в Раді числиться Григорій Бондар, який помер у 2014 році. Станом на 2011 рік Бондар був генеральним директором Донецького обласного клінічного протипухлинного центру. Також уже помер ще один член наглядової ради, оперний співак Дмитро Гнатюк.

Як заявив головний лікар інституту раку Андрій Безсоненко, насправді рада не працює з 2015 року. Це, на його думку може бути пов'язане зі зміною керівництва медустанови.

У 2015 році директором інституту стала онколог Олена Колесник, яка повинна була ініціювати перегляд цього питання і разом з МОЗ подати на затвердження Кабміну новий склад ради. Жінка заявляє, що просто не змогла цього зробити через супротив міністерства.

"Я ініціювала три рази (створення нової громадської ради - ред.). Пані Супрун була проти", - сказала вона в коментарі журналістам.

Нагадаємо, що за результатами недавно оприлюдненого аудиторського звіту в Національному інституті раку виявили необгрунтовано великі залишки дорогих препаратів для дорослої онкології. Також медики не використовували дороге обладнання, яке Інститут закупив ще у 2011 році.

А нещодавно Інститут раку збирався закупити медичне обладнання на 32 мільйони гривень. Тендер проходив з порушеннями: переможця обрали з двох фірм, які мають спільну засновницю, а один зі співзасновників компанії, що перемогла в тендері, ймовірно, має родича в керівництві Інституту. Щоправда після розголосу історії журналістами тендер відразу ж скасували.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі