Якби вибори до Верховної Ради України відбувалися в середині квітня, то до нового складу Верховної Ради пройшли б шість партій. Такі дані свіжого соціологічного опитування опублікував Київський міжнародний інститут соціології.
Станом на середину квітня 42,9% українців ще не визначились, за кого голосувати, а 5,1% вирішили б не брати участь у голосуванні. Серед тих, хто визначився, голоси б розподілились так:
25,9% проголосували б за партію "Слуга народу",
15,7% – за партію "Опозиційна платформа – "За Життя",
13,9% – за партію "Блок Петра Порошенка "Солідарність",
12,1% – за партію "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"
5,1% – за партію "Громадянська позиція",
5% – за партію "Сила і Честь" (голова Ігор Смешко),
4,8% – за Радикальну партію Олега Ляшка,
4,6% – за партію "Всеукраїнське об'єднання "Свобода",
2,3% – за партію "Опозиційний блок",
1,5% – за партію "Блок Святослава Вакарчука",
1,4% – за партію "Об'єднання "Самопоміч",
1,1% – за партію "Наші",
1% – за партію "УКРОП",
за інші партії – загалом 5,6%.
Методом особистого інтерв'ю було опитано 2004 респонденти. Вибірка репрезентативна для населення України віком від 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, яка контролюється українською владою. Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% - для показників близьких до 25%, 2,0% - для показників близьких до 10%, 1,4% - для показників близьких до 5%.
Зазначимо, що згідно з даними соціологічного опитування КМІС, серед тих, хто визначився у другому турі виборів президента за кандидата в президенти України Володимира Зеленського готові проголосувати 72,2% і 25,4% за чинного главу держави Петра Порошенка.