Вища кваліфікаційна комісія суддів України допустила до конкурсу на посади суддів Антикорупційного суду 267 кандидатів. 45% з них - не судді (35% - адвокати, 10% - наукові працівники), 43% - судді, ще у 12% є комбінований досвід. Наступний етап конкурсу - тест на знання законодавства, потім - практичне завдання, яке буде полягати в підготовці кандидатами судового рішення в модельній справі щодо корупції, в кінці - співбесіда.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Анастасія Красносільська, Центр протидії корупції. За її словами, активна фаза конкурсу стартує найближчим часом. Іспити кандидатів призначені на середину листопада, а результати можна очікувати ближче до початку грудня.
"найцікавіше ж почнеться після оголошення результатів іспитів. У міжнародних експертів буде 30 днів, щоб виявити кандидатів, добропорядність і професійність яких викликає сумніви. Протягом цього часу міжнародники повинні ініціювати спільні засідання з ВККС, провести співбесіди з сумнівними кандидатами, а потім розглянути кандидатури на загальних сесіях з ВККС і остаточно вирішити їх долю, - зазначає експерт. - Відповідно до закону, щонайменше троє міжнародних експертів повинні проголосувати за відповідність того чи іншого кандидата критеріям доброчесності та професійності. Але якщо цих голосів немає, кандидат вибуває з конкурсу. Механізм вето міжнародних експертів досить сильний, однак вимагає надзвичайно оперативної роботи. І ця оперативність залежить від інструментів ВККС".
Детальніше про проблеми зі створенням Антикорупційного суду читайте в матеріалі Анастасії Красносільської "Диявол у деталях" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".