До Харкова повернувся депутат, якого СБУ розшукувала за держзраду

Поділитися
До Харкова повернувся депутат, якого СБУ розшукувала за держзраду СБУ підозрювала Максима Мусєєва в роботі на ФСБ. Позбутися цієї проблеми йому допомогли харківські суди © 2day.kh.ua
Незадовго до повернення Максима Мусєєва в Україну суд скасував повідомлення про підозру.

Депутат Харківської міської ради, колишній глава Холодногірського району міста Максим Мусєєв, якого СБУ оголошувала в розшук за підозрою в державній зраді, повернувся в Україну. На своїй сторінці в Instagram він опублікував відео, зроблене в центрі Харкова.

За даними місцевого виданні Newsroom, депутат прибув в місто в середу, 7 жовтня. На телефонні дзвінки журналістів він не відповідає.

28 вересня Харківський апеляційний суд своєю ухвалою залишив в силі рішення Київського районного суду, котрий скасував виписане Мусєєву повідомлення про підозру. Рішення є остаточним і оскарженню в касації не підлягає.

Сам Мусєєв, який переховувався від СБУ за кордоном, пообіцяв повернутися до Харкова «дуже скоро». Він також заявив журналістам, що СБУ за два роки розслідування нібито так і не знайшла доказів його роботи на ФСБ.

Восени 2018 року СБУ повідомила про підозру і оголосила в розшук голову Холодногірської району Харкова Максима Мусєєва, який до того часу вже покинув межі країни. Йому інкримінували ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу (державна зрада).

За даними слідства, російські спецслужби завербували посадовця в 2015 році під час відвідин ним анексованого Криму. У 2016 році йому видали паспорт громадянина РФ.

У СБУ заявили, що під керівництвом Мусєєва створювалися "альтернативні" спілки ветеранів АТО, які займалися рекетом, а також збором інформації про учасників бойових дій. Ці дані підозрюваний передавав "кураторам" зі спецслужб РФ.

21 травня 2019 року суддя Київського районного суду Харкова Світлана Колесник скасувала повідомлення про підозру у державній зраді, виписане Мусєєву. Того же дня прокуратура Харківської області подала апеляцію на постанову Київського райсуду.

Анулювання повідомлень про підозру стало можливим після прийняття так званої "правки Лозового". Однак з березня 2018 року, коли відповідна процесуальна норма вступила в дію, і адвокатами було подано десятки тисяч клопотань, цей випадок став одиничним.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі