Пік розлучень в українських сім'ях припадає на перші роки подружнього життя - від трьох місяців до півтора років. На молоді сім'ї припадає від 52% до 62% розлучень в країні. Основною причиною цього експерти вважають те, що багато пар виявляються не підготовленими до сімейного життя.
"Пік розлучень припадає на перші роки - від трьох місяців до півтора років, коли існує нерозуміння між чоловіком і жінкою, недовіра, нещирі відносини, труднощі, які виникають після одруження, фінансові труднощі", - повідомив директор департаменту сім'ї та дітей Міністерства соціальної політики України Руслан Колбаса.
"Провівши аналіз, ми бачимо, що основна підтримка повинна бути спрямована на формування іміджу сім'ї і на підготовку молодих людей, які вступають в подружнє життя, оскільки існує дуже багато викликів, до яких вони не готові - підкреслив він.
За даними Держкомстату, в Україні в 2012 році було зареєстровано 278 тисяч шлюбів. Така кількість менша, ніж у попередні роки, бо багато українців намагаються відкласти весілля на "сприятливий", на їхню думку, не високосний рік, пояснюють фахівці.
А ось кількість розлучень, зареєстрованих в минулому році, склала майже 61% від кількості укладених шлюбів. Колбаса говорить, що в цьому є проблема, яку потрібно вирішувати. "Дуже важливо, щоб на перших порах, коли формується сім'я, молода сім'я, було якомога менше розлучень, як можна менше в нас було одиноких матерів, які самі виховують дітей", - говорить експерт. За його словами, статистика показує, що дітям з неблагополучних та неповних сімей важко створити свою нормальну сім'ю, а ті, хто переживав знущання з боку батьків у дитинстві, поводяться так само зі своїми дітьми.
Тому фахівці відзначають, що потрібно в Україні популяризувати інститут сім'ї, а також проводити підготовку подружжя до життя у шлюбі. Сімейним парам, у яких виникли проблеми, радять звертатися до сімейних психологів.
Раніше у Мінсоцполітики розробили цілу програму з підтримки сім'ї, яка має бути реалізована до 2016 року. Така програма була затверджена Кабміном. !zn
Читайте також:
Прем'єр Чехії розлучається з дружиною після 25 років шлюбу
У Німеччині одностатеві партнерства прирівняли до звичайних шлюбів в питаннях оподаткування