Дмитрів День: традиції святкування

Поділитися
Дмитрів День: традиції святкування © Википедия
Віряни в цей день відвідують храми.

26 жовтня християни східного обряду відзначають День пам'яті великомученика Димитрія Солунського. В народі це свято також називають Дмитрів День. У цьому році дата святкування змінилася, оскільки Православна церква України перейшла на новоюліанський календар.

Традиції свята

У давні часи в народі існували певні традиції, що пов'язані з Днем пам'яті священномученика Димитрія. Цього дня віряни відвідували богослужіння у церквах та молилися святому.

Також на свято існувала традиція поминати померлих родичів, молитися за упокій їх душ. Хоча в церковному календарі поминанню присвячена Дмитрівська батьківська субота, саме у Дмитрів День для покійних в домі ставили миску води, щоб вони могли вмитися.

В цей день також пригощали людей солодощами, подавали милостиню жебракам, щоб вони пом'янули покійних родичів.

Господині у Дмитрів день готували млинці, як символ закінчення жнив. За народним звичаєм, перший млинець мав з'їсти найстарший член сім'ї, а якщо він вже помер, то млинець залишали на підвіконні.

На свято можна займатися прибиранням, чистити килими та матраци.

Також цього дня традиційно вітають з іменинами чоловіків та хлопчиків та ім'я Дмитро.

Молитви у Дмитрів День

Святий і славний Великомучениче Христів, Димитріє, скорий помічнику і гарачий заступниче всіх, що з великою вірою й надією на Господа линуть до тебе! Стоячи зі сміливістю перед Царем Небесним, разом з нами молитовно випроси у Нього прощення гріхів наших, та щоби визволитись нам від всепагубної хвороби, землетрусу, потопу, вогню, меча і вічного покарання. Благай доброту Його, щоб Він щедрим був до міста нашого і до всякого міста, села і країни.

Випроси у Царя царів дарувати перемогу та звитягу християнам над ворогами їх, для всієї ж Держави нашої випроси спокій, тишу, міцність у вірі та успіхи в чеснотах і побожності. А всім нам, що щиро Йому вклоняємося та вшановуємо почесну пам’ять твою, виблагай благодатне зміцнення на справи благі, щоб ми все добре та вгодне для Владики нашого Христа Бога тут чинили, та сподобилися – за нашими покаянними благаннями й твоїми до Нього молитвами – наслідувати Царство Небесне для вічного прославлення Його з Отцем та Святим Духом. Амінь!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі