Також він додав, що в основному горить лісова підстилка, трава, сухе торішнє листя, бурелом на площі до 1000 гектарів. Зараз ситуація під контролем. Геращенко зазначив, що в першу чергу рятувальники захищають населені пункти.
Станом на 18 годину 17 квітня тривають роботи по наданню допомоги працівникам лісгоспів у гасінні лісових пожеж в Виступовицькому лісництві ДП "Овруцький СЛГ" (с. Рудня) і Бережестському лісництві ДП "Овруцький ЛГ" (с. Бережесть) Овруцького району.
До ліквідації пожежі залучено 112 рятувальників і 24 спецавтомобілі, 311 працівників лісництв та 55 одиниць техніки. Також залучено 3 літаки АН-32П від ДСНС. Для надання допомоги спрямовано важку інженерну техніку (БАТ) Збройних сил України.
У Чорнобильській зоні триває тління значних вогнищ поблизу села Корогод, де 16 квітня через сильний вітер з'явилися осередки вогню. За даними ДСНС, щодня на території Київської області ліквідується майже 100 пожеж в екосистемах.
Зведений загін ДСНС виконує роботу з локалізації вогнищ в Корогодському, Дитятківському, Паришивсбькому і Денисовицькому лісництвах. Загрози для критичних об'єктів, такі як "Укриття", "Вектор" та іншим немає.
До гасіння залучено понад 700 осіб і 156 од. техніки, з них від ДСНС майже 575 осіб та 111 од. техніки, у тому числі 3 вертольоти. Для надання допомоги спрямовано важку інженерну техніку (3 Бати і ІМР) Збройних сил України.
Радіаційний фон по м. Києву і Київській області в межах норми і не перевищує природних фонових значень (р. Київ - 0,014 мР / год, Київська область - в межах 0,011 мР / год при допустимій тлі 0,05 мР / год, м. Чорнобиль - 0,021 мР / год, На КДП Дитятки 0,02 мР / год. при контрольно допустимому рівні в 0,055 мР / год).
За даними сервісу контролю якості повітря IQAir, індекс забруднення повітря в Києві знизився більш ніж у три рази. Київ займає дев'яту сходинку у рейтингу найбільш забруднених міст світу.
Раніше повідомлялося про те, що лісові пожежі знищили 30% туристичних локацій в Чорнобильській зоні.