Міністерство освіти й науки України розглядає імовірність відміни Державної підсумкової атестації у формі Зовнішнього незалежного оцінювання для випускників 2021-го року. Про це заявив виконуючий обов'язки директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко, передає Освіта.ua.
Зазначається, що через пандемію COVID-19 розглядається одразу декілька моделей проведення ЗНО у 2021 році, деякі з яких пропонують звільнити від обов'язкової державної підсумкової атестації у формі ЗНО здобувачів повної загальної середньої освіти.
Пріоритетною наразі є модель, за якої ДПА для випускників 2021-го року відбуватиметься за вибором – або в закладі освіти (письмова чи усна форма, зокрема з використанням дистанційних технологій), або у формі ЗНО. Однак уточнюється, що такий вибір буде можливим лише для тих випускників, які не планують вступати до університетів.
За словами Бойка, значна частина учасників тестування з числа учнів закладів вищої освіти і переважна більшість із числа учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти реєструється для участі в ЗНО виключно з метою проходження ДПА.
В УЦОЯО зазначили, що згідно з українським законодавством, проходження ДПА за рівень повної загальної середньої освіти з державної мови, математики та інших предметів має обов’язково здійснюватися у формі ЗНО.
Верховна Рада України повернеться до вирішення даного питання не раніше березня.
Раніше повідомлялося про те, що в Україні не залишилося жодної спеціальності, де для вступу потрібні результати ЗНО з фізики. Більше інформації про цікаві нюанси вступної кампанії 2021 роки ви знайдете в статті Наталії Радиш «Вступ-2021: майбутні медики вчать математику, а фізика необов'язково навіть для фізиків» для читачів ZN.UA.