Для відновлення роботи трьох АЕС знадобиться до двох тижнів — науковець

Поділитися
Для відновлення роботи трьох АЕС знадобиться до двох тижнів — науковець © Uatom
Проте є речі, які гальмують стабілізацію енергосистеми. 

Головний науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень Геннадій Рябцев розповів, що для відновлення роботи трьох українських АЕС, які зменшили обсяги виробництва через російські атаки, знадобиться близько двох тижнів. У коментарі "Уніану" він пояснив, що для того, аби відновити підстанції, які й були цілями ворога, потрібно кілька днів, проте для повернення в повноцінну експлуатацію усіх реакторів знадобиться більше часу. 

Тим часом проблеми з ефективністю ремонтних робіт та роботою систем захисту, зокрема в "Енергоатомі", гальмують стабілізацію енергосистеми. 

"Було атаковано підстанції, які знімають потужність з атомних енергоблоків. Вони пошкоджені, і цілком зрозуміло, що за таких умов енергетики знизили потужність реакторів, — пояснює ситуацію Рябцев. — І тепер потрібно буде відновити роботу підстанції, після цього вивести реактори знову на робочий режим. І це все потребує якраз щонайменше двох тижнів роботи". 

Нагадаємо, за даними The New York Times, ще до вчорашньої атаки росіяни вивели з ладу понад 40% генеруючих потужностей України. Йдеться не лише про їхнє ураження чи знищення, але й захоплення, якщо відповідні об'єкти перебувають на окупованих територіях. Тож експерти прогнозують, що українці будуть жити з обмеженнями як мінімум три-чотири роки

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі