Для перевірки студентів для виїзду з країни потрібна співпраця з закордонними університетами — Горбачов

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Для перевірки студентів для виїзду з країни потрібна співпраця з закордонними університетами — Горбачов © pixabay/995645
Освітній омбудсмен вважає, що держава має уникати спекуляцій щодо людей, які їдуть з країни на навчання.

Питання виїзду студентів за кордон – це питання чесності держави перед  громадянами. Аби уникнути спекуляцій на цю тему, потрібен ефективний механізм перевірки студентських документів, заявив в інтерв’ю Оксані Онищенко для ZN.UA освітній омбудсмен України Сергій Горбачов.

«Тут питання чесності влади перед громадянами. Якщо влада вважає, що для захисту країни ці люди потрібні в Україні, то варто заборонити виїзд усім на законодавчому рівні. А зараз виходить так, що закон, нібито, не забороняє, а на кордоні зупиняють людей не відомо на яких підставах. Тільки нещодавно, буквально за кілька останніх тижнів, роз’яснення надійшли», - заявив він.

Він підкреслив, що багато українців подавали документи на навчання до закордонних ЗВО ще задовго до активної фази війни, тому звинувачувати їх у бажанні “відкосити” - абсолютно неправильно.

«Потрібні дієві і ефективні механізми, щоб виокремити тих, хто планує дійсно відповідально навчатися, від тих, хто у такий спосіб намагається уникнути обов'язку захищати Україну», - заявив Горбачов.

На його думку, насамперед потрібен ефективний механізм перевірки документів із закордонних університетів у співпраці з ними.

Також він не виключає варіанту проведення автоматизованої перевірки факту навчання студентів у закордонних університетах, щоб максимально уникнути суб′єктивних факторів, аби уникнути можливостей для корупції. 

Нагадаємо, 14 вересня громадяни України чоловічої статі, які вважаються придатними до військової служби (від 18 до 60 років), але є студентами закордонних закладів вищої освіти (ЗВО), втратили можливість виїжджати з країни під час воєнного стану. Як пояснив речник Державної прикордонної служби (ДПСУ) Андрій Демченко, вище військове керівництво скасувало таку можливість у зв’язку із масовими підробками документів для нелегального перетину кордону.

Пізніше міністр освіти Сергій Шкарлет звернувся з листом до закордонних колег-міністрів, у якому просить допомогти таким студентам. Зокрема він просить перевести українських студентів на онлайн-навчання або надати їм перерву на рік.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі