Дошкільні навчальні заклади України впродовж навчального року зможуть змінювати форму навчання залежно від наявності постійної загрози безпеці, аби оперативно реагувати на зміну ситуації, йдеться Рекомендаціях Міністерства освіти щодо організації освітнього процесу в закладах дошкільної освіти (ЗДО) на 2024/2025 навчальний рік.
Зазначається, що основний формат організації діяльності закладів дошкільної освіти – очний (денний), однак, з огляду на безпекову ситуацію в різних регіонах країни, керівники військових адміністрацій та засновники установ можуть приймати рішення щодо впровадження дистанційного або змішаного формату навчання.
Також кожен дитячий садок має бути обладнаний тривожною кнопкою, системою загального оповіщення та іншими елементами безпеки, мати чітко визначені алгоритми реагування персоналу на сигнали повітряної тривоги, алгоритми евакуації дітей під час прийому їжі, під час проведення занять, прогулянки на свіжому повітрі, денного сну тощо.
Також вихователі та допоміжний персонал мають вміти реагувати на надзвичайні ситуації, включаючи надання першої домедичної допомоги.
Додатково в МОН зазначили, що садки можуть утворювати групи короткотривалого перебування, які дозволять дітям здобувати дошкільну освіту навіть за умов обмеженого доступу до очних занять у дитячих садках.
«Така форма навчання може бути організована безпосередньо в укриттях, за умови погодження з військовими адміністраціями та засновниками громад, які з об’єктивних причин не можуть повністю відновити діяльність закладів», - значиться в документі.
Новий навчальний 2024-2025 рік розпочнеться в Україні з 2 вересня. Як заявив президент Володимир Зеленський, в усіх областях, де безпекова ситуація це дозволяє, діти повинні піти до школи офлайн.