Діти вважають, що найголовніше - мати турботливих дорослих поруч

Поділитися
Більш як половина опитаних дітей заявили, що найважливіше – це родина і турботливі дорослі поруч.

У межах онлайн-опитування, результати якого напередодні Всесвітнього дня дитини оприлюднив офіс дітей та молоді “ДІйМО” при Міністерстві соціальної політики України, діти обрали ТОП-5 найважливішого в житті для себе.

"52% опитуваних вважають, що це — мати турботливих дорослих поруч. 49% мріють мати друзів, яких обирають самостійно. Почуття захисту у колі родини та важливість висловлювати власну думку відмітили 48% опитуваних. Про потребу самостійно обирати сфери для розвитку, без вказівки дорослих, заявили 44%", - повідомляє офіс дітей та молоді.

В опитуванні взяли участь понад 4,5 тисячі дітей та молоді з усієї країни. Вік учасників опитування — від 6 до 29 років. 48% опитуваних – діти у віці від 10 до 13 років. Організатори цієї ініціативи розповіли, у чому її важливість саме сьогодні.

“Коли я говорю про те, що діти мають бути в родинах, а не інтернатах, — я розумію, що іноді цю позицію сприймають не як загальну думку дітей, а як мій особистий досвід. Тому, я вважаю, що результати опитування демонструють єдину спільну позицію. Наразі понад 4,5 тисячі дітей, незалежно від життєвих обставин, одноголосно заявили про те, що найважливіше – це родина та турботливі дорослі поруч”, - сказав очільник "ДІйМО" Кирило Невдоха.

Коментуючи опитування, керівниця Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей Ірина Тулякова наголосила, що саме зараз важливо, щоб суспільство на кожному кроці підтримувало найкращі інтереси дитини. А як випливає з результатів опитування, для дітей найважливіше – відчуття родини. Саме тому сьогодні пріоритетною задачею є розвиток сімейних форм виховання, підкреслила Тулякова.

Опитування проводилось анонімно, в режимі онлайн. Лише за перші 23 години було зібрано понад три тисячі відповідей. У звʼязку з таким серйозним відгуком дітей, команда “ДІйМО” прийняла рішення не закривати форму опитування. Діти можуть і далі залишати свої відповіді за посиланням.

Раніше повідомлялося, що у Міністерстві охорони здоров’я дали поради батькам, які хочуть допомогти своїм дітям підтримати друзів, що пережили втрату.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі