Діти ВПО: як їх влаштувати в школу та дитсадок

Поділитися
Діти ВПО: як їх влаштувати в школу та дитсадок © freepik/freepik
Існує певний порядок.

Через війну, яку розпочала Росія, багато українців змушені були виїхати в більш безпечні регіони та стати внутрішньо переміщеними особами. Серед них багато дітей дошкільного і шкільного віку.

Фахівці «Юридичного порадника для ВПО» розповіли, як влаштувати дитину, що зазнала вимушеного переміщення, до державного/комунального закладу освіти.

Вони нагадали, що відповідно до ч. 2 ст. 19 Закону України «Про охорону дитинства» держава гарантує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти в державних і комунальних закладах освіти.

Як влаштувати дитину ВПО у дитсадок

Відповідно до п. 10 Положення про заклад дошкільної освіти, затвердженого постановою Кабміну від 12.03.2003 № 305, діти з числа ВПО чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, мають першочергове право на зарахування до державних (комунальних) закладів дошкільної освіти.

Заява про зарахування подається особисто одним із батьків або іншим законним представником дитини.

До заяви про зарахування дитини до закладу дошкільної освіти додаються:

  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • медична довідка, встановленої форми разом з висновком про те, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти;
  • копія документа про право на пільгове зарахування (довідка ВПО або документ, що підтверджує статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів).

Прийом заяв про зарахування дітей може організовуватися, зокрема, з використанням системи електронної реєстрації чи через ЦНАП.

Як влаштувати дитину ВПО у школу

Відповідно до Наказу МОН №274 від 28.03.2022 р. органи управління у сфері освіти місцевих органів виконавчої влади, органи місцевого самоврядування повинні забезпечити та організувати зарахування здобувачів загальної середньої освіти, які вимушені були змінити місце навчання та/або проживання (перебування) і проживають (перебувають) в Україні чи за її межами, до закладів освіти.

Заява про зарахування (її сканованою копією чи фотокопією) подається до закладу освіти одним з батьків, опікуном, іншим законним представником, родичем школяра або повнолітнім здобувачем освіти особисто, факсом, електронною поштою, іншими засобами зв’язку чи у будь-який інший спосіб за вибором заявника.

До заяви про зарахування дитини до закладу освіти додаються:

  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • медична довідка, встановленої форми;
  • копія довідки ВПО або документа, що підтверджує статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.

Фахівці нагадали, що діти-ВПО мають право на здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти на загальних підставах.

Вони також підкреслили, що діти-ВПО, які проживали на тимчасово окупованій території, відповідно до Закону України 3482-IX мають право на здобуття або продовження здобуття освіти певного рівня на території інших регіонів України за рахунок коштів державного та/або місцевого бюджету з наданням місця в гуртожитку на час навчання.

Переселенці можуть отримати щомісячні виплати від держави. Нагадаємо, що зміниться для ВПО з 1 травня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі