За даними дослідження, серед підлітків найбільше думками про соцмережі зайняті хлопчики 10 років (35,2%) і студенти ЗПТО - 28,5%.
Погано себе почували через неможливість користуватися соціальними мережами 15,1% в групі учнівської молоді.
Результати дослідження показали, що 18,2% підлітків регулярно нехтували заняттями спортом або хобі для перебування в соціальних мережах. Найбільший відсоток таких серед 16-річних дівчат - 26%.
Також кожен десятий підліток регулярно брехав батькам або друзям про час, проведений в соціальних мережах - 11,7% хлопчиків і 9,5% дівчаток. 13,5% підлітків через використання соціальних мереж мають конфлікт з членами сім'ї. У той же час про використання соцмереж в цілях позбутися негативних відчуттів заявили 32,8% юнаків і 39,9% дівчат.
Всього в середньому сучасні українські підлітки проводять з електронними пристроями по три години на день спілкуються в соцмережах, виконують домашню роботу або шукають інформацію в інтернеті. 14,3% заявили, що цей час становить 7 і більше годин на день.
Дослідження "Соціальна обумовленість і показники здоров'я підлітків і молоді в Україні" був проведений в рамках міжнародного дослідницького проекту "Здоров'я та поведінкові орієнтації учнівської молоді" (HBSC) за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Опитування проводилося серед учнів шкіл з 5 по 11 класи, а також закладах професійно-технічної освіти після 9 класу, і закладах професійної перед вищими освіти після 9 класу.
Детальніше про вплив сучасних технологій на розвиток дітей читайте в статті Катерини Гольцберг "Не відбирайте у дітей комп'ютер, або Правила безпеки в Мережі" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".