Діти на «опитуванні» в Зеленського: реакція омбудсвуман Денісової

Поділитися
Діти на «опитуванні» в Зеленського: реакція  омбудсвуман Денісової
Поняття волонтера та волонтерської діяльності в українському законодавстві не передбачає грошової винагороди.

Участь дітей і підлітків у так званому опитуванні президента Володимира Зеленського не суперечить нормам законодавства, каже омбудсвуман Людмила Денісова.

Омбудсвуман посилається на статтю 7 закону «Про волонтерську діяльність», яка визначає волонтерську діяльність як форму благодійної діяльності, а поняття волонтера - як «фізичної особи, яка добровільно здійснює соціально спрямовану неприбуткову діяльність шляхом надання волонтерської допомоги».

Волонтерами можуть стати громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в країні на законних підставах. Крім того, недієздатна особа волонтером бути не може.

Якщо кандидатові у волонтери від 14 до 18 років, потрібна згода батьків (усиновлювачів), прийомних батьків, батьків-вихователів або піклувальника.

Неповнолітні волонтери не можуть надавати волонтерську допомогу українській армії, правоохоронцям, органам державної влади під час дії  надзвичайного чи воєнного стану, проведення антитерористичної операції тощо; у здійсненні нагляду за засудженими та у медичних закладах.

«Таким чином, участь неповнолітніх дітей у волонтерстві правомірна, якщо згода на неї дана батьками або іншими законними представниками дитини, а сама волонтерська допомога є добровільною та безоплатною» , - підсумувала омбудсвуман.

Втім, громадські активісти повідомляли, що за свою роботу волонтери все ж отримують гроші: близько 1 тисяч гривень на день. Отже, волонтерською таку діяльність вважати не можна.

?У зв’язку із численними повідомленнями у засобах масової інформації та соціальних мережах про залучення дітей до...

Опубликовано Людмилой Денісовой Воскресенье, 25 октября 2020 г.

Нагадаємо, 13 жовтня в етері низки українських телеканалів і в YouTube з'явилося відеозвернення Володимира Зеленського до громадян, в якому він анонсував проведення 25 жовтня «загальнонаціонального опитування». За його словами, воно повинно стати першим кроком до проведення всеукраїнського референдуму.

Чинного закону про референдум в Україні зараз немає. Відповідний документ, прийнятий за часів Януковича, Конституційний суд визнав таким, що не відповідає Основному закону. А законопроект, ініційований самим Зеленським, «Про народовладдя через всеукраїнський референдум» досі перебуває на розгляді у Верховній Раді.

В Офісі президента стверджують, начебто у цього опитування «не буде прямих юридичних наслідків», на відміну від законного референдуму.

У Комітеті виборців України відзначили, що процедура проведення всенародного опитування в день голосування не передбачена Виборчим кодексом і грубо суперечить йому. У Центральній виборчій комісії відзначили, що займаються виключно організацією місцевих виборів і в підготовці «загальнонаціонального опитування» участі не беруть участь.

Поділитися
Дивіться спецтему: Місцеві вибори 2020
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі