Директор Інституту судекспертиз намагався зірвати оголошення підозри Насірову - ЗМІ

Поділитися
Директор Інституту судекспертиз намагався зірвати оголошення підозри Насірову - ЗМІ Директор КНДІСЕ Рувін запевняв НАБУ в недійсності експертизи, проведеної його підлеглими © PROXIMA Информ
Керівник КНДІСЕ Рувін попросив НАБУ вважати недійсним ключовий документ у справі проти голови ДФС. В інституті, НАБУ і САП з думкою Рувіна не погодилися.

Директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) Олександр Рувін направляв до Національного антикорупційного бюро листа з проханням вважати недійсним ключовий документ у кримінальному провадженні стосовно голови ДФС Романа Насірова.

Як вдалося з'ясувати журналістам проекту "Схеми", у грудні минулого року Рувін повідомив НАБУ, що голова ДФС нібито надав додаткові документи, що мають істотне значення. У зв'язку з цим, директора НАБУ попросив вважати недійсними результати судово-економічної експертизи від 30 листопада, в ході якої експерти встановили факт нанесення Насіровим збитків державі на суму 2 мільярди гривень.

У НАБУ наполягають, що дії Рувина не передбачені законодавством і що внесення змін до результатів експертизи після її надання слідчим органам не допускається.

Тим не менш, авторів експертизи КНДІСЕ викликали на допит до НАБУ, на якому вони підтвердили, що її результати є дійсними.

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький також вважає дійсними результати експертизи на момент вручення Насірову підозри.

"Для прокурора це є достатньою підставою для оголошення підозри та проведення слідства. Якщо будуть які-небудь маніпуляції – будемо перевіряти", – пояснив голова САП журналістам.

У травні 2016 року журналісти зафіксували Рувина у ресторані київського бізнес-центру "Леонардо" під час зустрічі з депутатом від БПП Олександром Грановським, якому приписують негласне "кураторство" над судами і прокуратурою. У коментарі журналістам політик заявив, що не має ніякого впливу на директора КНДІСЕ.

Крім того, "Схеми"направили на ім'я Рувіна запит із проханням пояснити мотиви своїх дій, на який ще не отримали відповіді. В інституті журналістам повідомили, що директор перебуває на лікарняному.

Як повідомлялося, пізно ввечері 2 березня детективи НАБУ вручили голові ДФС Роману Насірову повідомлення про підозру в рамках розслідування "газової справи Онищенка" за епізодом про незаконне надання відстрочки по оплаті ренти компаніями-учасниками корупційної схеми. Його підозрюють у скоєнні дій, що завдали державі 2 мільярдів гривень збитків.

Як пише головний редактор DT.UA Юлія Мостова, першу справу стосовно Романа Насірова було порушено НАБУ 30 березня 2016 року за результатами "громадської заздрості" до незадекларованої ним лондонській квартири.

"Насірова НАБУ "вело" давно і наскільки здатне - комплексно. Претензії набули документальних підтверджень і підтверждень свідків , які задовольнили вимоги Холодницького, або змусили його поставити підпис на підозрі", – зазначає автор.

Детальніше про "справу Насірова" читайте у матеріалі Юлії Мостової "Аналіз фіскала" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі