Ділки оформляли на громадян кредити під 1500% "річних" і нацьковували на них колекторів

Поділитися
Ділки оформляли на громадян кредити під 1500% Фото: сайт СБУ
Жертвами стали близько 60 тисяч українців.

СБУ виявила здирників, які оформляли на громадян онлайн-кредити під 1500% "річних". Жертвами аферистів стали близько 60 тисяч осіб.

Про це повідомляє пресслужба Служби безпеки України.

Злочинну схему організували власники двох столичних кредитно-фінансових установ. Використовуючи бази даних клієнтів, вони оформляли на громадян вигадані онлайн-кредити, створювали по ним штучну заборгованість і за допомогою колекторів вимагали її повернення.

Розмір "річних" відсотків по більшості контрактів становив понад 1500%.

У разі несплати відсотків по кредиту зловмисники погрожували потерпілим насильством і фізичною розправою.

Організатори схеми залучили понад 50 різних "телефонних колекторів", які дзвонили "боржникам" і надавали на них психологічний тиск.

Для легалізації протиправної діяльності учасники схеми направляли до банківських установ та контролюючі органи неправдиву звітність про заборгованості, що склалася і нарахованої пені.

Під час проведених обшуків в офісах фінустанов виявили обладнання та програмне забезпечення, яке зловмисники використовували для анонімізації телефонних номерів, майже 50 одиниць комп'ютерної техніки, з якої адміністрували бази "клієнтів" і здійснювали облік "боргів", документальні матеріали незаконної діяльності.

Вирішується питання про повідомлення зловмисникам підозри та обрання запобіжних заходів. В рамках кримінального провадження за частиною 1 статті 189 ("Вимагання") і частини 1 статті 200 ("Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення") КК України.

Тривають слідчі дії.

Раніше повідомлялося, що Нацбанк створив Реєстр колекторських компаній. У період з 14 липня до 13 серпня колекторські компанії повинні подати в НБУ повний пакет документів на реєстрацію. Після 14 жовтня банки й фінансові компанії розірвуть договори з тими колекторами, яких не буде в Реєстрі.

"На ринку колекторських послуг повинні працювати прозорі компанії з бездоганною репутацією, які вдаються до неетичних методів стягнення боргів", - відзначили в НБУ.

Новий закон про колекторів передбачив ряд заходів впливу за порушення під час врегулювання боргів як для колекторів, так і для кредиторів.

Також Служба безпеки викрила чергову корупційну схему в АТ "Укрзалізниця", яка щомісяця приносила держбюджету близько 1 млн грн збитків, повідомили в СБУ. Схема майже півроку діяла в одній з філій УЗ, який займається видобутком і продажем щебеню. Зокрема, ділки продавали щебінь тільки "потрібним" клієнтам.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі