Діяльністю Зеленського щодо боротьби з коронавірусом не задоволені 60% українців – опитування

Інфографіка
Поділитися
Діяльністю Зеленського щодо боротьби з коронавірусом не задоволені 60% українців – опитування © 5 канал
Соціологи також розповіли про ставлення українців до "карантину вихідного дня", можливості запровадження повного локдауну та направлення коштів з "ковідного" фонду.

Діяльністю президента Володимира Зеленського у боротьбі з коронавірусом задоволені 35% українців, йдеться в опитуванні, проведеному Соціологічною групою “Рейтинг”. Не задоволені діяльністю голови держави у відповідному напрямку 60% опитаних.

Діяльністю голови Верховної Ради Дмитра Разумкова щодо боротьби з COVID-19 задоволені 33% опитаних, не задоволені – 48%. Ще 18% громадян не змогли оцінити діяльність спікера парламенту.

Роботою прем’єр-міністра Дениса Шмигаля задоволені 23% українців, не задоволені – 60%. Не змогли оцінити його діяльність 18% громадян. 

Соціологічна група "Рейтинг"

Найбільше серед органів центральної влади опитані не задоволені роботою Верховної Ради, таких українців 72%. Водночас 67% громадян не задоволені роботою Кабінету міністрів. Діяльністю міністра охорони здоров’я Максима Степанова задоволені 32%, 55% – не задоволені. Діяльністю поліції задоволені 36%, 51% – не задоволені.

Крім того, 48% опитаних вважають оптимальними заходи, які влада запровадила для боротьби з коронавірусом. Ще 24% респондентів вважають їх надто м’якими, 11% – навпаки надто жорсткими.

Соціологічна група "Рейтинг"

Соціологічна група "Рейтинг"

При цьому 85% українців знають про те, що уряд ввів в Україні “карантин вихідного дня”. Ще 15% опитаних зазначили, що щось про це чули або взагалі чують вперше.

Соціологи вказали на те, що ставлення до введення “карантину вихідного дня” полярне. Тобто половина опитаних підтримують такі обмеження, стільки ж респондентів - проти. Водночас, лише 35% очікують, що у результаті запровадження “карантину вихідного дня” поширення коронавірусу зменшиться, натомість 62% – не погоджуються з цим.

Ще 61% респондентів вважає недоцільним запровадження повного локдауну. Підтримують таку можливість 36% громадян. Щоправда ефективність подібного “жорсткого карантину” оцінюють значно вище, ніж “карантину вихідного дня”. Так,  55% українців вважають, що поширення коронавірусу у результаті локдауну зменшиться, 42% – притримуються протилежної думки.

Соціологічна група "Рейтинг"

Вказано, що більшість громадян вважають за потрібне у першу чергу направити кошти Фонду з боротьби COVID-19 на закупівлю засобів захисту для лікарів, облаштування лікарняних ліжок медичним киснем, закупівлю ліків і обладнання для лікарень, доплати лікарям і залученим особам до боротьби з коронавірусом, збільшення тестування на коронавірус.

Виділення коштів фонду на будівництво мобільних госпіталів вважають потрібним 81%, протилежної думки притримуються 15% опитаних. Ще 81% впевнений, що ці кошти потрібно направити на компенсації підприємцям за вимушений простій через карантинні обмеження – 81%, не потрібним це вважають 17% респондентів.

Найменше опитані підтримують використання коштів спеціального фонду боротьби з коронавірусом на будівництво доріг (тут думки розділились: 48% підтримують виділення коштів на це з фонду, а 50% – не підтримують). 

Соціологічна група "Рейтинг"

Дослідження провели 15-17 листопада серед населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Всього опитали 3000 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing -телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 1,8%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі