Раніше діагноз дифтерія підтвердився у жінки 1986 року народження, яку госпіталізовано кілька днів тому.
"Діагноз підтвердився. У суботу жінці ввели протидифтерійну сироватку. Жінка третій день перебуває в лікарні, вона в реанімації і поки змін у її стані немає. Вона проживає у приватному будинку на столичних Осокорках, у Дарницькому районі. В будинку вчора провели заключну дезінфекцію", - зазначила заступник директора Київського лабораторного центру МОЗ Наталія Гунченко.
Також вона зазначила, що у хворої троє дітей, яких оглянув лікар. Їм також зробили посів крові. У однієї дитини виявили легке респіраторне захворювання, але діагноз "дифтерія" не підтвердився, тому дітей дозволили відвезти до бабусі у Житомирську область.
Радник міністра охорони здоров'я Ольга Голубовська повідомила, що на пацієнтку витратили всі наявні в столиці дози спеціальної сироватки.
"Їй ввели протидифтерійний імуноглобулін, який збирали по всім лікарням", - розповіла вона.
"На одного дорослого пацієнта необхідно приблизно 50 доз, тобто, по суті справи, це на кілька хворих. Звичайно, доводиться зменшувати кількість введеного антитоксину. Основний фактор патогенності цієї палички – це токсин, який викликає характерні зміни в ротоглотці і важке ураження внутрішніх органів. Нейтралізація цього токсину є основним лікуванням цього захворювання, і звичайно, доступ у нас обмежений, якщо м'яко сказати", – додала Голубовська.
Нагадаємо, перший випадок дифтерії в Києві був виявлений в ліцеї на Осокорках, там захворів 9-річний хлопчик. 45 осіб, які контактували з хворим, перебувають на карантині.
Поставки сироватки, на які на початку року виділили з бюджету 36 мільйонів, очікуються в грудні.